Eşsiz Teslimiyet Anlayışı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Eşsiz Teslimiyet Anlayışı


Fatih medreseleri olarak 28 Şubat Pazar günü genel hocalar toplantısı yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen hoca kardeşlerimizle buluşmak, onlarla hasbihal etmek onların dilinden Anadolu’yu öğrenmek dinlemek, onlara hizmet etmek bizim için büyük bir zevkti.

Toplantı kelamların en güzeli Rabbimizin kelamıyla başladı. Yüzlerce, binlerce hoca yetiştiren, bu davaya Efendi hazretlerimizin yoluna her şeyini feda eden, yıllardır büyük sıkıntılara rağmen hiçbir çalışmadan taviz vermeyen Fatih Medreseleri genel başkanı muhterem Hocamız günün anlam ve önemini anlatmak üzere sahneye davet edildi.

Muhterem hocamız bizim birçok çalışmamızın olduğunu fakat en önemli çalışmamızın Efendi Hazretlerimiz olduğunu ifade ederek şöyle devam etti. “Musab bin ümeyr ve sahabenin her birine baktığımızda, Efendimizin güzelliğini o günkü şartlarda Arap yarım adasına ve tüm dünyaya yaymak için bütün mücadelelerini vermişlerdir. O güzelliği bu işin şuurunda olup Sultanımızın güzelliklerini Türkiye’ye ve tüm dünyaya yaymamız lazım.  Eğer sen Mürşidi Kâmilinin derdiyle dertlenmiyorsan, onun üzüldüğü şeye üzülmüyorsan onun arzularını yerine getirmiyorsan, onun davasını yürütmüyorsan, onun vermiş olduğu vazifeleri hakkıyla yerine getirmiyorsan zaten sen bu işten uzaksın kardeşim. Bizim yapmamız gereken ilk vazife bu.  Sultanımızın arzularını Türkiye’de ve tüm dünyada mutlaka duyurmak, yaşamak ve yaşatmaktır. Rabbim ikram eylesin.

Bugünkü şartlarda sahabeyi Kiram efendilerimiz çok değillerdi ama Allah onlara çokluğundan dolayı değil fazlı kereminden dolayı Medine-i Münevverde İslam Devleti nasip eyledi. O yüzden bizim de çokluğumuza azlığımıza değil kalitemize bakılıyor. Şu Sultanımızın kalitesini birazcık yakalasak Rabbim bizlere çok büyük nimetleri ikram edecektir inşallah.

Yapmış olduğumuz vazifeyi lütfen biraz düşünelim! Talebelerimiz geliyor hocam hocam diyor. bu ifadeyi kenara atmayın. Seni örneği görüyor,  önderi görüyor, seni gerçekten kendisinin eğiticisi olarak görüyor.  Bu bir zevktir, mutluluktur. Bu vebalden kurtulabilmemiz tek çaresi bizim örneğimizi en güzel şekilde mutlaka her alanda örneğimizi hayatımıza geçirmemiz lazım. Rabbim Sultanımızı her alanda her şekilde örnek alıp en güzel şekilde teslim olmayı bize de ikram eylesin inşallah. Bizden 7 milyar tane var arkadaşlar. Ama Efendi Hazretlerimiz den bir tane var. O yüzden Efendimizin güzelliğini etrafımızda cemaatlerimize yakınlarımıza akrabalarımıza mutlaka yansıtmamız lazım.

Biz her zaman Efendi Hazretlerimizin yanında durur ve Efendi ile alakalı bir konu olduğunda kime diklenmemiz gerekiyorsa, kime ifade kullanmamız gerekiyor, kime konuşmamız gerekiyorsa her türlü konuşuruz.
Diğer konularda sessiz kalmayı biliriz çok sessiz kalmış olduğumuz olmuştur. Yıllarca sessiz kaldık ama Efendi ile alakalı olduğu zaman bizden kimse sessizlik beklemesin. Her türlü karşında durur, bedel ödememiz gerekiyorsa öderiz. Sıkıntısını da çektik şikâyetimiz yoktur. Ve bununla beraber de yürüyeceğiz Allah’ın izniyle. Biz yine Sultanımızın adının lekelenmesine, düşürülmesine, onun adına yapılan bir şeye karşı çıkılmasına yüzde yüz karşıyız. Bizim ilk işimiz medrese değil arkadaşlar. İlk işimiz Efendi Hazretlerimiz. Biz bu yola bunun için çıktık. Sultanımızı en güzel şekilde anlayacağız, yaşayacağız, yaşatacağız onun güzelliklerini kendimizde ve etrafı yayacağız.

Efendi Hazretlerimiz şeriatsızlık yapmaz,  sünnetten taviz vermez, O’nun göstermiş olduğu yol peygamber yoludur, Allah’ın yoludur.  O yüzden hiç tereddütsüz, şüphesiz acabasız teslim olmuşuzdur.  Bir inceleyeyim falan bizde inceleme yok. Efendi Hazretlerimizin yapmış olduğu sistem şeriat sistemidir. Şahsı ile alakalı konuşuyorum Sünnet Şeriat çizgisinden asla taviz vermez. Allah yolunu, peygamber yolunu gösterir. O yüzden acaba, falan mı, şumu, bunu, mümkün değil ne söylüyorsa biz onu alırız bizim için o müçtehittir. Biz arkadaşlarımızla dostlarımızla yola bu şekilde çıktık ve böyle devam ediyoruz. Bunun daha ötesi yok. Biz Sultanımızla alakalı ne gerekiyorsa ne kadar ileri gidilmesi gerekiyorsa, ne kadar geri durulması gerekiyorsa her şeyi yapmaya hazırız. Bizim birinci vazifemiz bu. Buyurarak konuşmalarını sonlandırdılar.

Evet değerli Fatih Medreseleri hizmetkârları Fatih Medreseleri bunun için var ve bunun içinde var olmaya devam edecektir.

Sultanımız İçin Var Olmak Bizden Muvaffakiyet Allah’tandır

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

 

Yorum yapın