Fatih Medreseleri 101 Hoca Ve Hafızına icazet verdi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri 101 Hoca Ve Hafızına icazet verdi


İsmailağa Cemaatinin önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı Dün Dev Bir Organizasyon ile 101 Hoca ve Hafızına İcazet verdi. Birbirinden Güzel Sunumların olduğu Renkli günde 18 Yaşında Hocalık İcazeti alan Genç Hocaların yanında henüz yaşı 7 olan Hafız Talebelerde yer aldı. Hafızlık ve Arapça eğitimlerini tamamlamış talebelerin gerçekleştirdiği icazet merasiminde verilen aile fotografında uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek muhteşem bir görüntü ortaya çıktı. 15 Temmuz Vatan Şehitlerininde Kur’an-ı kerim ve dualarla anıldığı kutlu programda yaşanan duygu dolu anlarda gözyaşları sel oldu aktı. Fatih Medreselerinin Yetiştirdiği Genç Hocalarımıza ve Hafız talebelerimize Başarılar dileriz.

14 Ağustos 2016 Pazar Günü İstanbul Muhteşem Bir Sahne’ye Şahit oldu.

Küffarın Gençlik üzerinde yaptığı binbir türlü kirli tuzaklara rağmen Fitne Zamanı olan Ahir zamanda Bataklıkta Gül yetiştirir misali Dindar Nesil Yetiştiren İsmailağa Cemaatinin önde gelen Kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı Küçük yaştan itibaren eğitim verdiği 101 Hoca ve Hafıza İcazet verdi.

İstanbul Beykoz’da Bulunan Fatih Medreseleri Vakfı Genel Merkezinde Gerçekleştirilen dev İcazet Merasimi Sami Geniş ve Fatih Uslu Hoca’nın İkindi vakti Okuduğu Ezan Düeti ile Başladı.

Sunuculuğunu Osman Bayraktar Hoca ve Sadullah Vural Hocanın Yaptığı Özlemini çektiğimiz Dev İcazet Merasimine Türkiye’nin Birçok ilinden binlerce Hafız sevdalısı katıldı.

Fatih Medreseleri Derneği Başkanı ve Fatih Bölge Sorumlusu Mesut Özdemir Hocanın Açılış Konuşması yaparak Misafirleri Selamladığı Hafız Kardeşler Adem bilir ve Fatih Bilir Aşrı Şerif Tilavetinde bulundu.

Küçük yaştan itibaren aldıkları eğitim neticesinde Hafızlıklarını ve arapça eğitimlerini tamamlayarak Hocalık icazeti almaya hak kazanan İslamın parlayan neferleri Genç Hocalar yaptıkları toplu halde sahneye çıkarak yaptıkları konuşmalarında hem gururlandırdılar hemde duygu dolu anlar yaşattılar.

Dev icazet gecesinin En renkli anlarından biri ise yaşları henüz 7 olan minik hafızların Ellerinde Güller ile Misafirleri Selamlayarak Sahneye Çıkışları oldu.

Binler tarafından ayakta Karşılanan Minik Hafızlar yaptıkları sunum ile birkez daha Gönülleri Fethederek, İslam Hizmetinin Dünya’ya yayılması için umutları yeşerttiler.

Gecenin Anlam ve Önemine Binaen Kürsüye Davet Edilen İsmailağa Cemaatinin önde gelen kanaat önderlerinden Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, Minik Hafızların ve hocaların sahnede kalmasını isteyerek konuşmasını bu şerefli talebeler arasında yaptı. Konuşmasında Günümüzde Hafızlık ve Hocalığın önemine dikkat çeken Hoca Efendi; “küfrü zulmünü yeterince gördük, artık İslam’ın Nurunu Görmek istiyoruz” diyerek ilamın dünyaya yayılması için Hafızların ve hocaların önünün açılması gerektiğine vurgu yaptı.

Vatan Kahramanlarımız 15 temmuz şehitlerinin de unutulmayarak kuran-ı kerimler ve dualarla yad edildiği muhteşem gecenin finalinde Genç Hoca ve Minik Hafızlar İcazetleri Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin Elinden alarak Düşledikleri O Güzel Hayallerine Ulaşmanın Mutluluğunu aileleriyle birlikte yaşadılar.

İcazet almaya hak kazanan kız öğrencilerin İcazetlerini ise öğrencilerin Babaları sahneye çağırılarak kendilerine takdim edildi.

Muhteşem İcazeti Yaptığı 5 saatlik kesintisiz canlı yayın ile tüm detaylarıyla Seyircilerinin Hizmetine sunan FMTV yine bir ilke imza atarak Dünya ve televizyon tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Hedefleri İslam’ın Nurunu Tüm Dünya’ya yaymak olan Minik Hafızlara, Genç Hocalara ve İsmailağa Cemaatinin önde gelen kurumlarından olan Fatih Medreselerini Bu kutlu Çalışmalarından dolayı tebrik eder, Başarılarının devamını yüce rabbimizden temenni ederiz…

icazetten kareler;

101 Hafız ve Hoca İcazeti 1. Parça

101 Hafız ve Hoca İcazeti 2. Parça

101 Hafız ve Hoca İcazeti 3. Parça

Yorum yapın