Fatih Medreseleri 2013 Yılı 1. Genel Toplantısı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri 2013 Yılı 1. Genel Toplantısı


dsc_0180

Türkiye’nin 81 ilinden gelen hocaların ve çalışanların katılımıyla düzenlenen Genel Toplantısında öncelikle gelen hocalara yemek dağıtımı yapıldı.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

 

Toplantının sunuculuğunu Kocaeli ve Bölge illerden sorumlu Arif Akyıl Hoca yaptı.

 

Programın başında trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Yenibosna Kız şubemizin müdüresi dualarla anıldı.

 

Ardından Kavacık Medine Mescidi Baş Müezzini Muhammed Oruç Hoca gönülleri ferahlatan hoş sedası ile Aşrı Şerif tilaveti sundu.

 

Fatih Medreseleri Trabzon Bölge sorumlusu ve Heyet Kurulu üyelerinden Yavuz Selim Ulusal Hoca yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

 

Yavuz Selim Ulusal Hoca’nın konuşmasından kesitler:

 

* 16 Haziran – 12 Ağustos 2012 tarihleri arasında dolu dolu yaz kursu eğitimi yapıldı.

* Her günü ayrı ayrı maneviyat dolu faaliyetlerle Ramazanı şerif ayı çalışmaları yapıldı.

* 12 Ağustos 2012 tarihinde 150 hafız 150 hoca ile görkemli Abdi İpekçi İcazeti yapıldı.

* 3 Eylül tarihinde yeni eğitim öğretim dönemi başlangıcı.

* 3 Eylül tarihinde Ahmed Boyacı ve Murat Bayaral Hocanın heyet kurulu üyeliğine seçilmesi gerçekleştirildi.

* 3 Eylül 2012 tarihinde Fatih Medreseleri’nin gençlik dönemi bitti, olgunluk dönemi başladı.

* Fatih’teki Genel toplantı binası Arapça Tekamül kursu olarak belirlendi, takibine Kayseri’den Ömer Turna hoca atandı.

* Kurban çalışmaları yapıldı.

* Tadı damaklarda kalan Hac vazifesi Hoca Efendi ile eda edildi.

* Anadolu’da bölgesel kuvvetlenme çalışması yapıldı.

* Hafızlığını bitiren ve çarşaf giyen kız kursu talebelerimize altın kolye hediye edilecektir.

* 23 Ocak 2013 tarihinde Peygamberimizin doğum gününe kadar 75 milyon salavatı şerif çekilerek 75 milyon insanımıza hediye edildi.

* 16 Mart 2013 tarihinde Konya Mevlana turu yapılacaktır.

* 3 Nisan 2013 tarihinde kuvvetli kadro ile umre programı yapılacaktır.

* Kaliteli hoca yetiştirme projeleri devam etmektedir.

 

Yavuz Selim Ulusal Hoca’nın konuşmasından sonra Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi mikrofona davet edildi.

 

Hoca Efendi sözlerine Camiamızdaki tüm olaylara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak bu kapsamda “Biz Her Yerde Varız” derneği kurularak tüm medreselere sahip çıkılmaya çalışıldığını söyledi.

 

Hoca Efendi; “Türkiye’nin çeşitli yerlerinde merasimler yapıyoruz bu çalışma halkımıza çok faydalı oldu çok tesir etti. Bu yolda taviz vermeden gevşeklik etmeden tüm Türkiye’de yapacağız inşallah” dedi.

 

Çalışmalar hakkında konuşan Hoca Efendi; “Ne zamanki Emri Bil Maruf çalışması yaptık Mevla Teala 73 medrese ikram etti bizlere. İnşallah bu senede 5 Mayıs’ta dünya açılımı yaparak Efendi Hazretlerimizin siz gençsiniz dünyaya hizmet edeceksiniz sözlerini de yerine getirmiş olacağız inşallah” dedi.

 

Ayrıca  “Türkiye Hatibini Seçiyor” yarışmasını takip eden ve çok etkilenen birinin gelerek “Talebeler Hocalarını Geçmiş” dediğini ifade eden Hoca Efendi programın güzelliklerinden bahsetti.

 

“4+4+4 eğitim sistemi camiamızda bir çok medresenin kapanmasına sebep oldu, ayrıca ilk sene 3.000 talebemiz ve ondan sonraki sene 2.500 talebemiz elimizden alındı” diyen Hoca Efendi ,  bu soruna çözüm olarak “medreseler Peygamber zamanından itibaren tüm dönemlerde ve Osmanlı’da 600 küsür sene vardı ve her zamanda var olacaktır. Bu yüzden medreseleri varlığıyla kabul et hocalarda ziyan olmasın”  diyerek bu konuyla ilgili yetkililere seslendi.

 

İlgi ve alaka ile takip eden tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum diyen Hoca Efendi yapılacak olan Fatih Medreseleri Genel Merkez Binası projesini görsel olarak tanıttı.

 

Hoca Efendi’nin konuşmasının ardından programın sunuculuğunu yapan Arif Akyıl Hoca bir önce ki yapılan genel toplantıdan bu zamana kadar en iyi çalışan birinci hoca, birinci Müdür ve Birinci Bölge müdürü sonuçlarını açıklaması için Heyet Kurulu üyelerinden Recep Konuk Hocayı mikrofona davet etti.

 

BİRİNCİLER

 

Bölge Müdürü Birincisi: Erzurum bölge sorumlusu Ali Akkuş Hoca birinci olarak daha önceki çalışmalarının da değerlendirilmesiyle 3 Nisan’da umre hediyesi kazandı.

 

Müdür Birincisi:  Kumrulu şubemizin müdürü olarak İlyas Yazıcı Hoca birinci olarak daha önceki çalışmalarının da değerlendirilmesiyle 3 Nisan’da umre hediyesi kazandı.

 

Hoca Birincisi: Yenibosna şubesinde hocalık yapan Abdullah Ataman Hoca birinci olarak cübbe şalvar takımı hediyesi kazandı.

 

Toplantı musafaha ile sonlandırılarak Anadolu’dan gelen misafir hocalar kurslarda ağırlandı.

 

FM Haber / Burak DOĞAN

 

Yorum yapın