Fatih Medreseleri Askerine Sahip Çıkıyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Askerine Sahip Çıkıyor


Fatih Medreseleri bünyesinde görev yapan ve askerlik vazifesini yapmak üzere askere giden Yunus Bayraktar ve Selman Düzenli Hocamız için program düzenlendi.

 

Selman Düzenl hocamız için Habipler de düzenlenen programa Fatih Medreseleri Heyet kurulu üyelerinden bir çok hocanın katıldığı , Trabzon’dan ve Adana’dan asker kardeşlerimizi uğurlamak için hocalar geldi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi sohbet ederek askerliğin öneminden bahsederek, asker kardeşlerimize dualar etti.

 

Allah yolunda nöbet tutmanın faziletinin büyüklüğünü

 

“Allah yolunda bir gün hudut nöbeti tutmak, dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır. Sizden birinizin kamçısının cennetteki yeri, dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır. Kulun Allah Teâlâ’nın yolunda akşamleyin veya sabah erken vakitteki yürüyüşü de dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır.” (Buhârî, Cihâd 6, 73, Bed’ü’l-halk 8, Rikâk 2; Müslim, İmâre 113-114)

 

“Bir gün ve bir gece sınırda nöbeti tutmak, gündüzü oruçlu gecesi ibadetli geçirilen bir aydan daha hayırlıdır. Şayet kişi bu nöbet esnasında vazife başında iken ölürse, yapmakta olduğu işin ecri ve sevabı kıyamete kadar devam eder, şehid olarak rızkı da devam eder ve kabirdeki sorgu meleklerinden güven içinde olur.” (Müslim, İmâre 163. Ayrıca bk. Tirmizî, Fezâilü’l-cihâd 2; Nesâî, Cihâd 39; İbni Mâce, Cihâd 7)

 

“Allah yolunda düşmana karşı nöbet tutan kimselerin dışında bütün ölülerin amel defterleri kapanır. Murabıtların ise, iyi amelleri kıyamet gününe kadar yazılmaya devam eder ve bu kimseler kabir azabı konusunda emindirler” (Ebu Davud, Cihad, 15).

 

“Allah yolunda sınırda bir gün nöbet tutmak, başka yerlerde bin gün nöbet tutmaktan daha hayırlıdır.” (Tirmizî, Fezâilü’l-cihâd 26. Ayrıca bk. Nesâî, Cihâd 39)

 

 

Fatih Medreseleri
 

Yorum yapın