Fatih Medreseleri Genel Toplantısı (Ümraniye) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Genel Toplantısı (Ümraniye)


dsc_0026

Fatih Medreselerinin üç ayda bir 500 kişilik hoca kadrosu ile düzenlediği Genel Toplantısı Ümraniye Mesire alanında yapıldı.

 

Üç aylık çalışmaların değerlendirilmesi yapıldığı toplantı Fatih Medreseleri Ankara ve Bölge illerden sorumlu Mehmet Akdemir hocanın Aşrı Şerif tilaveti ile başladı.

 

Aşrı Şerif tilavetinin ardından 6 Temmuz 2013 tarihinde Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlenecek olan  “Türkiye Hatibini Seçiyor” yarışmasının büyük finalinde sahne alacak olan Fatih Medreseleri Kocaeli şubesi talebelerinden Anıl Sıraç Hacımürtezaoğlu’nun okuyacağı “Biz senin kıymetini bilemedik Efendim” şiirini provası yapıldı.

 

Arından Fatih Medreselerinin üç aylık süre içerisinde yapmış olduğu çalışmaları değerlendirmek üzere Fatih Medreseleri Sefaköy Sorumlusu Selim Ulusal hoca kürsüye davet edilerek yapılan çalışmaları açıklamıştır.

 

Ardından 2013 yılı Emri bil Maruf çalışmalarını, 2014 yılındaki Emri Bil Maruf çalışmalarının nasıl olacağı, Yaz kursu eğitimi ve Ramazanı şerif çalışmaları hakkında değerlendirme ve bilgilendirme yapması üzere Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyelerinden Mesut Özdemir Hoca Kürsüye davet edildi.

 

Mesut Özdemir Hocanın Değerlendirmesinden:

 

2013 yılında 81 il ve 40 ülke de yapılan Emri Bil Maruf çok tesirli ve faydalı olmuştur.

 

Her sene daha fazla tecrübelenerek daha fazla insanımıza ulaşılmıştır.

 

Yurt dışından medreselerimize Dini eğitim alması için talebeler ayarlanmıştır.

 

2014 yılında 80 ülke 81 ile Emri Bil marufa çıkılacaktır.

 

Ramazan Şerif Ayında Tüm Şubelerimizde Mukabeleler okunacaktır.

 

Yaz Kursu eğitiminde her yaşa uygun vakit sınırı olmaksızın sabah, öğle ve akşam dersleri verilmektedir.

 

Mesut Özdemir hocanın konuşması ardından Sinan Erdem de sahne alacak olan Mahmut Dülger ve Muhammet Fatih Özkan talebelerimizin provaları yapıldı.

 

Yapılan provaların ardından Fatih Medreseleri 13 yıllık suskunluğunu, Ramazanı Şerif ayından sonra açıklamalar yapacağı açıklaması üzere, Bu açıklamaların neden ve nasıl olacağı hakkında bilgi vermek üzere Fatih Medreseleri Heyet kurulu Üyelerinden Reşit Kazancı Hoca kürsüye davet edildi.

 

Reşit Kazancı Hoca konuşmasında “Fitneye karşı,  şiddetle, saldırıyla ve fitneyle değil cevap hakkımızı kullanarak, suskun kalınmayarak açıklamalar yapılacaktır” diyerek ve Fatih Medreselerinin şahsına yapılan saldırılardan birçok örnekler vererek açıklamalar yaptı.

 

Reşit Kazancı Hocanın önemli açıklamalarının ardından kürsüye Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi davet edildi.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi öncelikle teşekkürlerini beyan ettikten sonra “Bu zamana kadar sabrettiklerini, vazgeçmeden mücadele ettiklerini belirterek bundan sonrada sabırla, azimle mücadele ederek muvaffak olmak için Mevlamız (c.c.)’ın, Efendimiz (s.a.v.)’in ve Sultanımız (k.s.)’ın yüzünü güldürebilmek için çalışmaya devam edeceklerini” ifade etti.

 

Hoca Efendi sözlerine 4+4+4 eğitim sistemindeki yanlışlardan bahsederek devam ettikten sonra Sinan Erdemde ki büyük final ve cemaatimizin birleşmesi konusunda bilgilendirme yaparak, Hocalar tarafından gelen soruları cevaplandırarak sözlerini tamamladı.

 

Hoca Efendinin konuşması ardından kürsüye Fatih Medreseleri Erzurum ve bölge iller sorumlusu Ali Akkuş hoca davet edilerek, Anadolu da bulunan medreseler ve hocaların çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.

 

Toplantı sonunda çekiliş yapılarak altın dağıtıldı ve yemek verilerek toplantı sonlandırıldı.

 

 

Yorum yapın