Fatih Medreseleri Türkiye Geneli Hocalar Toplantısı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Türkiye Geneli Hocalar Toplantısı


“Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez” düşüncesiyle bugüne kadar birlik ve beraberlik içinde yapılan çalışmaların meyvesini toplamak amaçlı 8 Kasım Pazar günü “Fatih Medreseleri Genel Merkezinde Hocalar Toplantısı” düzenlendi.

Sabah namazı ve Hatme-i Şerif ile başlayıp, Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin Sohbeti, Muhammed Şeker Hocamızın Hadisi Şerif-i, Mesut Özdemir Hocamızın Mektubat dersi ile devam eden buluşmamız, Sabah kahvaltısıyla başlayıp, vefat eden hocalarımızın ruhuna okunan Yasin-i Şerif ile devam eden toplantımızda, şimdiye kadar yapılan toplantıların amaçları, alınan kararlar, hazırlanan müfredatlar ve Fatih Medreseleri Kursları genel sorunları konuşuldu.

İstanbul ve farklı illerden gelen hocalarımız kurs çalışmalarını anlatarak, kurslarının durumlarını bildirdiler.
Bu özel günümüze teşrif eden hocalarımız, bu çalışmaların düzenlenmesi ve aktif hale getirilmesinden dolayı teşekkürlerini belirtirken, toplantıda bulunmaktan çok mutlu ve memnun olduklarını dile getirdiler.
Toplantıya katılan misafir hocaların böylesi iştiyaklı ve görev aşkını bilen şahsiyetler olması hasebiyle hep birlikte her zorluğun altından başarıyla kalkacağımızı düşünüyoruz.
Başarının Sırrı ben sorumluyum ve gerekeni ben yapacağım cümlesidir.
“Olasılıklara olan inancımız yüksekse, başarıya ulaşma yolunda olduğunuzu unutmayın”

Hangi Konuların Üzerinde Duruldu?

Bir hocanın vasıfları nasıl olmalı?

Talebesine ne şekilde davranmalı?

Velilerle diyaloğu nasıl olmalı?

Hoca arkadaşları ile ilişkisi nasıl olmalı?

İdareci hocasına karşı tutumu nasıl olmalı? Gibi sorular altında
istişareler edildi ve tüm hocalarımızın tek tek görüşü alındı.
Sorumlu hocalarımızın hazırlamış oldukları konuları da dinlendikten sonra Fatih Medreseleri genel sorumlusu değerli Hocamızın konuyu değerlendirmesi ve duası ile birlikte hasbihal edilerek toplantı son bulmuştur.
Bizlerden tavsiye ve nasihatlerini eksik etmeyen değerli hocamıza teşekkürlerimiz sunarız.
Rabbim bizleri yalnız bırakmayıp
toplantımıza iştirak eden ve toplantı da emeği geçen hocalarımızdan Razı olsun.

Bizlere bu güzel mekânda toplantı yapma imkânı sağlayan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocamıza tekrardan teşekkürlerimizi arz ederiz. Rabbim kendilerini başımızdan eksik eylemesin.

Yine ciddi fedakârlık yaparak merkezimize Konya ve Adana’dan toplu olarak otobüs ile gelen, yine Erzurum ve Van Bölgelerinden aramıza katılan, Ankara’dan, Kırıkkale’den, Gaziantep’ten, Sivas’tan, Denizli’den, Diyarbakır’dan ve uzak uzak beldelerden bu samimi birlikteliğimizi kuvvetlendiren, büyük bir aile olduğumuzun göstergesi olan bu toplantımıza katıldıkları için teşekkürlerimizi arz ederiz.

Hocalarımıza Sahip Çıkmak Bizden, Muvaffakıyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın