Fatih Medreseleri Vakfında Beraat Gecesi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Vakfında Beraat Gecesi


Ramazan-ı  şerif ayının habercisi olan Beraat Gecesi Fatih Medreseleri Vakfında yüzlerce vatandaşımızın katılımı ile ihya edildi. İftar yemeği başlayan gece’de Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin Sohbetinin sohbeti şeriflerini dinleyen vatandaşlar ellerini ümmeti muhammed için duaya açarak yapılan dualara gönül birliği ile amin dediler.

İsmailağa Cemaatinin önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı, Vakıf tesisinin içerisinde bulunduğu Medine Mescidinde Beraat Gecesi Programı Düzenleyerek Vatandaşlara anlamlı bir Beraat gecesi yaşattı.

Akşam namazının cemaat ile eda edilmesi ile başlayan Beraat gecesi programında vatandaşlarımıza İftar yemeği ikram edildi.

Hafızlar Öğrenciler kur’an-ı kerim tilavetinde bulunarak Yasin-i Şerif ve sureler okuyarak dualarda bulundular.

Okunan Hatm-i şerif ve Yasin-i Şeriflerin ardından İsmailağa Cemaatinin önde gelen hocaefendilerinden Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi beraat özel sohbeti şeriflerinde bulundular.

MÜBAREK GECELERDEN İSTİFADE ETMELİYİZ

Yapmış olduğu sohbetlerinde Beraat Gecesinin af gecesi olduğunu vurgulayan hocaefendi; böyle mübarek gecelerden ziyadesiyle istifade edilmesi çağrısında bulundu.

SAMİMİYETLE HARAMLARDAN UZAK DURMALIYIZ…

Beraat gecesinde kulun bir yıllık yapacaklarının yazıldığını anlatan hocaefendi, samimiyet ile rabbimize yalvararak “haramlardan uzak durabilmenin” istenilmesini tavsiye etti.

HATALARINIZ RABBİMİZE PERDE OLUYOR…

Kul yaptığı hatalar nedeniyle Allah ile arasına perde koyar diyen hocaefendi, basit zevkleri Allah’ı tanıma zevkine değiştirilmemesi gerektiğini söyledi.

AHİRETTEKİ DERECELERİMİZİ YÜKSELTMELİYİZ…

Affedilmenin ötesinde ahiretteki derecemizin artması için mücadele etmemiz gerektiği tavsiye eden hocaefendi; peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in ümmeti muhammed için gecelerce gözyaşı döktüğünü anlattı.

BİZİM HATALARIMIZA PEYGAMBERİMİZ AĞLIYOR…

Ümmetinin yaptığı hatalardan dolayı Efendimiz (s.a.v.)’in ağladığını ifade eden hocaefendi, çağrıda bulunarak hatalarımızdan vazgeçelim Peygamberimizi ağlatmayalım” diye konuştu.

Masum Bayraktar Hocaefendinin ders niteliğindeki anlamlı sohbetlerinin ardından Yatsı namazının eda edilmesi ile birlikte gece boyu beraat gecesi namazı kılınarak feyz ve muhabbet ortamında ümmeti muhammed için dualar edilerek Beraat gecesi İdrak edilmiş oldu.

Yapılan Beraat Gecesi Özel Sohbeti İse FMTV ekranlarından Canlı Olarak yayınlandı.

Yorum yapın