Fatih Medreseleri | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri


Her zeminde ve her zamanda Efendi Hazretlerimizin razı olacağı sistemi kurmanın öncüsüdür Fatih Medreseleri. 

Türkiye’de ilk defa İslami ölçülerde 4 yaş,4 ay, 4 günlük eğitim sistemini hayata geçiren kurumun, bu sistemde eğitime başlayan ufak talebelere teşvik ve hediyelerle medrese hayatı sevdirilerek 6 yaş – 10 yaş arası Hafızlık eğitimini başlatan mükemmel bir sistemin adıdır.

6 yaş- 10 yaş arası devletin mecburi kayıt sisteminden dolayı geliştirilmiş Medrese sistemi olan Efendi Hazretlerimizin adını ve şanını taşıyan “Efendi Eğitim Okullarını” açan ilk kurumdur.

10 yaşında iken hem devletten ilkokul diplomasını alan, hem de Diyanet İşleri Başkanlığından hafızlık diplomasını alan talebeler 11-16 yaş arası Arapça eğitimi alarak Efendi Hazretlerimizden sonra ilk defa genç hocalar yetiştiren ve bu icazetlerini Kâbe-i Muazzam’da taçlandıran ilk ve tek kurumdur. Efendi Hazretlerimizin, bu Peygamber davasını insanların bilinçaltına yerleştirmek ve yaşatmak için şu kısa zamanda bu büyük çalışmalara imza atan kurumdur Fatih Medreseleri. Her yıl Mayıs ayının 2. haftasında Türkiye’nin 81 iline dağılarak “Emri Bil Maruf “ çalışmasını 10 yıla yakın bir zamandır devam ettiren, bununla beraber yaklaşık 20 ülkeye gidilerek Efendi Hazretlerimizin şuuru anlatılan bir çalışmaya daha imza atan, insanlığa kurtuluş reçetesinin adıdır Fatih Medreseleri.

Talebelerinin öğrendiği bilgilerini insanlara göstermek ve sevgilerini meraklarını celbedebilmek için ilk olarak Camilerde halkımızı toplayıp icazetler, hadis yarışmaları ve aşrı şerifli yarışmaları düzenleyen, halka medreseleri takdim eden kalplerin adıdır. Daha sonra Türkiye’nin 40 ilinde olmak suretiyle konferans salonlarına bu güzelliği taşıyan ve bu konferanslarda Efendi Hazretlerimizin  Çanakkale’ye bakışı, İstanbul’un fethine bakışı, Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin anlatımları ile Hayat Dersi konferansları gerçekleştiren ilk kurumdur Fatih Medreseleri.

Daha sonra 1000 kişi ile 3000 kişilik kapalı spor salonlarında “Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor” çalışmasını birçok Türkiye’nin birçok ilinde  gerçekleştiren kurumdur.

Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek “150 Hafız 150 Hoca” icazet merasimini 10 bin kişinin katılımı ile Abdi İpekçi Spor Salonunun da gerçekleştiren kurumdur.

Efendi Hazretlerimizin himmetinizi yüksek tutun ifadesi gereğince Sinan Erdem Spor Salonunda 15 bin kişinin katılımı ile “Türkiye Hatibini Seçiyor” yarışmasını düzenleyen kurumdur.

Zahiren halka hizmeti, hakka hizmet olarak düstur edinen, günümüzün iletişim sistemi olan sosyal medyada da Efendi Hazretlerimizi mükemmel derecede tanıtan, sevdiren ve halen tanıtmaya ve sevdirmeye çalışan kurumdur.

28 Şubat eserlerinin yaşandığı dönemlerde, basiret ve cesaretle, hiç kimsenin kuramadığı zamanlarda internet resmi sayfamızı kurup, kurmuş olduğumuz bu internet sitemizi tüm halka şifresiz olarak yayın yapan kurumdur.

Bu sıkıntılı süreç zarfında Hakkı ve hakkaniyeti haykırmak, Efendi Hazretlerimizin ideallerini tüm Dünyadaki insanlığa kavuşturmak ve camiamızın daha çok tanıtılması için Yeni Duruş Dergisi ve İlk Hedef gazetelerini çıkaran kurumdur.

Ve şu anda FM TV kanalını açarak Efendi Hazretlerimizin isteği ölçüsünde, islami ölçülere karşı tavizsiz bir kanal akışı ile yayın akışını sürdüren, Hakkın karşısında kınanmaktan korkmayan, her daim zalimin karşısında dik duran, Ülkemiz ve tüm Dünya insanlarının kurtuluşu için mükemmel projeler üreten ilk ve tek kurumdur.

Türkiye Genelinde erkek ve kız medreseleri ile insanlığa Efendi Hazretlerimizin yaşantısını adeta nakış nakış işleyen kurumdur Fatih Medreseleri.

Selam ve dua ile

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu  

Yorum yapın