Fatih Medreseleri'nden Bayburt Ve İstanbul'da 2 Yeni Medrese | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’nden Bayburt Ve İstanbul’da 2 Yeni Medrese


İsmailağa Cemaatinin Önde Gelen Kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı Türkiye genelinde yürüttüğü Medrese çalışmalarını genişleterek halkımıza 2 yeni medrese daha kazandırmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde açılacak olan 2 yeni medrese ise İstanbul Bakırköy ve Bayburtta

İsmailağa Cemaatinin Önde Gelen Kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı Türkiye genelinde yürüttüğü Medrese çalışmalarını genişletiyor.

Kurulduğu günden beri binlerce hafız ve hoca yetiştiren, on binlerce kişiye Kuran-ı Kerim öğrenme imkanı sağlayan Fatih Medreseleri Vakfı Medrese çalışmalarına devam ederek Bayburt ve İstanbul Erkek ve kız kura kursu açmaya hazırlanıyor.

Mahmut Efendi Hazretlerinin buyurduğu “her mahalleye bir kız bir erkek kuran kursu açın size islamiyeti söz veriyorum”  sözleri üzerine Tüm Türkiye’de medrese faaliyetleri gerçekleştiren Fatih Medreseleri Vakfı Bayburt’ta inşa ettirdiği 7 katlı Kuran Kursunun son hazırlıklarını yaparken İstanbul Bakırköy’de açacağı kız kuran kursunun hazırlıklarını ise tamamladı.

Hazırlıkları tamamlanan İstanbul Bakırköy’de Medresenin açılışı 5 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilirken Bayburt Medresesi ise kısa süre sonra hizmete girecek.

Tüm halkın davet edildiği açılış programına Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi ve FMTV programcılara da katıldı.

 

BAKIRKÖY KURSU

 

BAYBURT KURSU

 

 

Yorum yapın