Fatih'teki Şubelerimizin Talebe Sırrı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih’teki Şubelerimizin Talebe Sırrı


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi ve Fatih Medreseleri Heyet üyelerinden hocalar, Fatih Çarşamba da bulunan şubelerimizi ziyaret etti.

 

Öncelikle Tekke Şubesinden ziyarete başlayan Hoca Efendi, tekke şubesinde hafızlık yapan Mehmet amcayı ve hafızlık yapmak için Diyarbakır’dan gelen Abdullah kardeşimizi bizzat tebrik ederek tüm talebe ve hocalara dualarda bulundu.

 

Hoca Efendi tekke şubesinin ziyaretinin ardından Büyük Şeyh İsmet Garibullah Efendi (k.s) Hazretlerinin kabrini ziyaret ederek Fatih Cebesi şubesine geçti.

 

Hoca Efendi Cebeci şubesini ziyaret ederek hafızlık yapan talebelerle teker teker tanışarak onlarla dertleşti.

 

 

Ardından ziyaret için Kumrulu şubesine geçen Hoca Efendi öğle namazını kumrulu kursunda eda etmek üzere namazdan önce talebelere sohbet etti.

 

Öncelikle talebelere duada bulunan Hoca Efendi ; “Mevla Teala, Hoca kardeşlerimizin ve talebe kardeşlerimizin kalite hoca olabilmesini nasip eylesin, bu dini güzel yaşayıp güzel yaşatmayı ikram eylesin.”

 

Talebelere güzel insanlar diye hitap eden Hoca Efendi “ Güzel insanlar, bu zamanda Kur’an-ı Kerim garip kaldı, Efendimiz (s.a.v.) Buyuruyorki; Kur’an’ı yüklenenler, Ümmetimin rn şereflileridir. Gerçektenböylesiniz Allah’ım bunun kıymetini bilmeyi nasip eylesin” dedi.

 

Talebelere nasihatte bulunan Hoca Efendi; “Gerçekten bugün Kur’an’ı sevmek,  Kur’an’ı yaşamak ve Kur’an’ı ezberlemek çok kıymetli bir iştir. Bir hafız nankörlükle bozulur, Allah ona çok büyük bir nimet veriyor, Allah’ımızın zaatına en yakın sıfat olan Kur’an’ı Azimüşşaanı veriyor, bir insanda Allah’ımızın özelliği kelamı bulunursa o insana, Mevla Teala nasıl muamele yapar? Mevlam çok iyi anlamayı nasip eylesin kaybetmekten muhafaza eylesin. Nankörlük etmezsek bu işi kazanırız peki nankörlük nasıl olur? Bezmişlik yapmak, sıkılmak, Kur’an-ı Kerim’i okumaktan veya ezberlemekten kaçınmaya çalışmak, bunlar tehlikeli bunları yapmayacağız” diyerek talebelerle sohbetini noktaladı.

 

Fatih Çarşamba da ne kadar fazla medrese olduğu hepinizce malumdur. Fatih Medreseleri’nin bütün her yerde olduğu gibi Fatih’te tercih edilmesinin tek sebebi eğitim kalitesidir. Mevla Teala tüm velilerimizden razı olsun.

 

 

fatih-medreseleri-esnafhbr

 

Yorum yapın