Gençliğin İflasına Kim Dur Diyecek | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Gençliğin İflasına Kim Dur Diyecek


dsc_0031

Fatih Medreseleri heyet üyeleri Bolu ve çevre illerinden sorumlu Esad Kabak Hoca’nın düğün merasimine katıldı.

 

Düğün merasimi sonrası konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi müzik adı altında düzenlenen konser ve festivallerle gençliğimizin tuzağa düşürüldüğünü belirtti. Yakın zamanda bir bira firmasının düzenleyeceği festivalde dinimizce haram sayılan içkilerin kasa kasa tüketileceğini bildiren Hoca Efendi İslam ülkesinde yaşanan bu tehlikeli gidişatın bir an önce durdurulması gerektiğini söyledi.

 

BATI ÇÖKTÜ ŞİMDİ SIRA BİZDE Mİ?

 

İçkinin dinimizce haram olmasına karşın gençlerimizin müzik adı altında içkiye teşvik edildiğini hatırlatan Hoca Efendi, Batı toplumlarında içkinin fuhuşu tetiklediğini ve böylece batıda aile kavramının ve gençliğin bittiğini söyledi. Şimdi aynı senaryonun ülkemiz gençleri üzerinde de oynandığını belirten Hoca Efendi bu vahim durumun sona erdirilmesi için batıda olduğu gibi toplumumuzun çöküşümü gerekiyor diye sordu?

 

EYÜP SULTAN HAZRETLERİ BUNU HAK ETMİYOR

 

Müzik festivalleriyle, gençliğin alkol ve ahlaksızlığa özendirildiğini hatırlatan Hoca Efendi, Ramazan ayı başlangıcında hem de Eyüp Sultan Hazretlerinin metfun bulunduğu mekânda düzenlenecek olan içkili müzik festivalinin ne anlama geldiğini anlamadıklarını söyledi. Yetkililere seslenen Hoca Efendi, bu edepsizliğin bir an önce durdurulması için harekete geçilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

 

İSTANBUL’UN MANEVİ MİSAFİRİ EYÜP SULTAN HAZRETLERİNİ BÖYLE Mİ AĞIRLAMAK GEREKİR?

 

Son olarak İslam davası için topraklarını terk edip şehit düşen pek çok sahabe olduğunu hatırlatan Hoca Efendi, bunlardan en meşhur olan ve Peygamber Efendimizi (s.a.v) aylarca evinde misafir eden İstanbul’un manevi misafiri Halid Bin Zeyd Ebû Eyyub El-Ensârî hazretlerini böyle ağırlamanın bizlere yakışmadığını söyledi.

 

Düğün merasimi tebrik konuşmaları ve ikramlarla sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın