Halep İçin Dördüncü Yardım Tırımız Yola Çıktı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Halep İçin Dördüncü Yardım Tırımız Yola Çıktı


Fatih Medreseleri Vakfı, Halepli savaş mağduru kardeşlerimizin yarlarına merhem olmaya devam ediyor. Allah’ımıza sonsuz şükürler olsun ki yapılan yarım kampanyası çığ gibi büyüyor. Halep’teki yardıma muhtaç kardeşlerimiz için Beykoz Çengeldere’de bulunan vakıf merkezinde toplanan yardımlar, yoğun kar yağışının olumsuz etkilerine rağmen 4. tırımıza büyük bir özenle yerleştirildi. Kış aylarında olduğumuz şu günlerde Halepli mazlumlara gıda, giyim ve pek çok temel ihtiyacın ulaştırılması için yola çıkan yardım tırımızı Yüce Mevla’mız kazasız belasız menziline ulaştırsın!

Fatih Medreseleri Vakfı Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, her Pazar sabahı verdiği sohbetin ardından sohbet cemaati ile birlikte tırın yüklenmesine yardımcı oldular. Başta Vakfın Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi olmak üzere vakıf bünyesinde bulunan tüm hoca arkadaşların ve sohbet cemaatinin soğuk hava koşullarına rağmen gösterdikleri fedakârlık, bu tür çalışmaların dayanışma ile nasıl güzel yapılacağını bir kez daha göstermiş oldu. Rabbimiz Suriyeli mazlumların yardımına koşan ve maddi manevi her türlü desteği veren tüm kardeşlerimizden razı olsun.

Yağan kar ve soğuk havaya rağmen elbirliği ile yardım maddelerinin tıra yerleştirilmesinin ardından Masum Bayraktar Hoca Efendi önemli açıklamalarda bulundu. Tırın kara saplanarak hareketsiz hale gelmesi ve aracın bir müddet ihtiyaç maddelerinin bulunduğu depoya kadar gidememesinden kaynaklanan meşakkati değerlendiren Masum Hoca Efendi şunları söyledi; “ Soğukta çekilen bu meşakkat, Suriyeli kardeşlerimizin içinde bulunduğu durumu hissetmemizi sağladı. Rabbim bunun hürmetine vatanımızı ve milletimizi muhafaza eylesin!” bu önemli açıklamanın ardından Hoca Efendi bir kez daha yardımlaşmanın önemine vurgu yaptıktan sonra cemaatle birlikte yardım aracını dualar eşliğinde uğurladı. Hoca Efendi ayrıca; “Müslüman kardeşinin acısını paylaşmak adına bu büyük organizasyonda gayret ve fedakârlıkta bulunan herkese tekrar şükranlarımızı arz ediyoruz. Hepinizden Allah (c.c.) razı olsun!” dedi.

Son olarak Fatih Medreseleri Vakfı Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, Halepli Mazlum kardeşlerimize yeni projelerle destek olunacağının müjdesini verdi.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

 

Yorum yapın