Halep Yardım Tırlarımız Suriye Sınırına Yaklaştı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Halep Yardım Tırlarımız Suriye Sınırına Yaklaştı


Suriye 2011 yılından beri yaklaşık altı yıldır büyük acılar içinde yanıp kavrulmaya devam ediyor. Küfrün kanlı eliyle tezgâhlanan oyunda yine bir İslam ülkesi daha bombalarla yakılıp yıkılıyor ve tarumar ediliyor. Bu coğrafyada pek çok küffar ehli devlet, İslam karşısında birlikte hareket ediyor. En son ehlisünnet Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı Halep yerle bir edildi. Yüzlerce sivil masum insan dünyanın gözü önünde katledildi. Gözü dünmüş zalimler, yaşlı, kadın, çoluk çocuk demeden önlerine her ne çıkarsa çıksın öldürmek sakınmadıklarını ve kirli emellerine ulaşmak için her şeyi yapacaklarını tüm dünyaya göstermiş oldu. Yaşanan onca zalimliğe rağmen sırf Müslüman oldukları için neredeyse tüm dünya bu acı olaylara yine sessiz kaldı.

Halep’te yaşayan Müslümanlar, yakılan, yıkılan ve yağmalanan yurtlarındaki ağır şartlara daha fazla dayanmadılar. Canlarına kasteden zalimlerin zulmü onları vatanlarını terk etmeye zorladı. Yüzbinlerce insan çaresiz aç ve susuz göç etmeye başladılar. Hepimiz sıcak evlerimizde, işyerlerimizde ekran karşında mazlum kardeşlerimizin acısana şahit olduk. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılardan oluşan binlerce masum insanın biçare yollara düşerek kendilerine uzanacak bir yardım eline kadar muhtaç olduklarını gördük.

Halep’te zulüm görenler, öldürülenler ve yurtlarından kovulanlar bizim kardeşimizdir. Yüce Rabbimiz Hucurat Suresinin 10. Ayetinde; “Bütün mü’minler kardeştir” buyuruyor. Ayrıca sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’de ; “Müslüman, Müslümanın kardeşidir Ona zulmetmez, onu (düşmanına) teslim etmez Kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir.” Buyurmaktadır. Evet, kıymetli Müslümanlar orada katledilenler ve zulme uğrayanlar bizim kardeşlerimizdir. O nedenle onların derdi ile dertlenmek ve onalar yardım etmek boynumuzun borcudur. İşte bu noktadan hareketle Fatih Medreseleri Vakfı Halep’li kardeşlerimizin yaralarına bir nebze merhem olmak için 4 Aralık 2016 Cuma günü yola çıkmak üzere iki yardım tırı oluşturdu. Ve bu tırlar elhamdülillah Cuma namazından sonra dualarla uğurlandı.

Fatih Medreseleri Vakfı çalışanlarının ve sevenlerinin büyük gayretleri ile oluşturulan bu yardım kampanyası şükürler olsun hedefine ulaşmak üzere. Öncelikle bu hayırlı çalışmada emeği geçen hocalarımıza ve bu hususta seferber olan tüm kardeşlerimize şükranlarımızı arz ediyoruz. Yapılan bu hizmetle asil bir millet olduğumuzu bir kez daha hep beraber ortaya koymuş olduk.

Dünyanın bir ucunda Müslümanın ayağına iğne batısında, diğer ucundaki ah demesin. Gerek Türkiye içinden gerekse yurtdışından Halep hususunda seferber olan kardeşlerimiz abilerimiz bizleri gerçekten çok duygulandırdı. Bir kez daha şunu anladık ki bu asil halkla İslam’ın sancaktarlığı tekrar yapılır. Müslümanlar tekrar galip olur Allah’ın izniyle. Eğer biz Müslümanlar olarak birbirimize bu şekilde sahip çıkarsak, kâfir zerre kadar bize dokunamayacaktır. Dokunmaya cesaret dahi edemeyecektir. Fakat nerede bir tefrika, ayrılık görse hemen ondan istifade etmeye çalışıyor. O nedenle dünya Müslümanları illaki birlik olmalıdır. Bu birlik ve beraberliğin anahtarı ise ebetteki Rabbimizin emirlerini hakkıyla yerine getirmek ve sevgili Peygamberimizin sünnetlerine sımsıkı sarılmakla olacaktır. Rabbim tüm İslam âleminin kurtuluşu olan birlik ve beraberliğimizi tez zamanda ikram eylesin!

Son olarak şu müjdeli haberle yazımızı noktalayalım inşallah! Halep’teki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım için hazırlan iki tırımız, bugün itibariyle Kilis Öncüpınar Sınır Kapısında giriş işlemlerini elhamdülillah tamamladı. Suriye sınırına giriş için beklemektedir kısmetse yarın Babusselam Suriye Sınır Kapısından geçiş yapacaklardır. Rabbim muhafaza eylesin! Tekrar Mazlum kardeşlerimize yardım elini uzatan, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun!

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın