Halkın Yeni Gözbebeği Fmtv | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Halkın Yeni Gözbebeği Fmtv


Oldukça zor ve meşakkatli bir sektör olan Medya sektöründe kısa sürede kendine güzel bir yer edinmeyi başaran FMTV, emin adımlarla yoluna devam ediyor. Halkın yüksek teveccühü ile çok kısa zamanda büyük bir izleyici kitlesine ulaşan FMTV, daha kaliteli hizmet vermek adına tüm kanal ekibiyle toplantı düzenledi. Geçtiğimiz cumartesi günü Fatih Medreseleri Vakfı Genel Merkezinde yapılan toplantı oldukça verimli geçti.

Program sunucularının ve teknik ekibin katıldığı toplantıda konuşan Fatih Medreseleri Vakfı Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, öncelikle çok kısa vakitte elde edilen bu başarıdan ötürü tüm ekibi tebrik etti. Konuşmasına devam eden Hoca Efendi; “FMTV kanalındaki tüm programların dinimize uygun içeriklerle yapılmış olması insanlar üzerinde büyük tesir bırakmaktadır.” dedi.

Çoğu televizyon kanalı her türlü ahlaksızlıkları ekranlarına taşıyarak insanları yanlışa sürüklemektedir. Medya sektörünün giderek kirlendiği günümüzde, FMTV hazırladığı programlarla adeta insanlığı bu kirlenmeden kurtarmaktadır. Kısacası kurulduğu günden beri İslami çizgisinden hiç taviz vermeden yayın yapan FMTV, bu kararlı duruşuyla insanları etkilemeyi başardı.

Konuşmasına devam Masum Bayraktar Hoca Efendi, görselliğin çok etili olduğunu vurgularken ayrıca şu çarpıcı tespitlerde bulundu:

  • Radyo kanalları televizyon kanallarından fazla olmasına rağmen televizyon kadar etkili değil.
  • Televizyon kanalları insanlar üzerinde olumu ya da olumsuz büyük tesirler bırakmaktadır. O nedenle ekranlarda yalan yanlış şeyler ve ahlaksızlıklar gösterilmemelidir. İnsanların ahlakını bozan kanallar her ne kadar çok olursa olsun FMTV ailesi olarak bizler, insanlara daima İslam’ın güzelliklerini samimiyetle ve ciddiyetle anlatmalıyız, aktarmalıyız.
  • Medya dünya üzerinde oldukça güçlü, o yüzden İslam dininin anlatılması için televizyon önemli bir araçtır. Bu aracı çok dikkatli ve rikkatli kullanmalıyız. Yani yaptığımız işi asla hafife almamalıyız. Programcılar olarak ilk önce kendimize saygımız olmalıdır.
  • Çekim yaparken hem teknik ekip hem de programcılar, izleyen insanları nasıl daha fazla şuurlandırabiliriz gayreti içinde olmalıdır.

FMTV kanalının daha kaliteli hizmet vermesi adına gerçekleştirilen toplantı, Vakfın Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi öncülüğünde büyük bir başarıyla gerçekleşmiş oldu. Görüşülen konular ve alınan kararlarla FMTV ailesi her geçen gün daha da büyüyerek yoluna devam edeceğinin sinyallerini vermiş oldu. Rabbim Fatih Medreseleri Vakfı ve FMTV ailesine İslam adına çıkılan bu kutlu yolculukta başarılar ikram eylesin.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın