İhanete Bak; Secde Edilen Yerde Konser | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İhanete Bak; Secde Edilen Yerde Konser


dsc_0003

Fatih Medreseleri Beykoz’da bulunan Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde İstanbul’un Fethi konulu Hayat Dersi konferansı düzenledi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi konuşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu; “Fatih Sultan Mehmet Hazretlerinin, fetih öncesinde boğazın kuzeyinden gelebilecek saldırıları engellemek için Anadolu yakasındaki Anadolu Hisarının tam karşısına Rumeli Hisarını yaptığını hatırlatan Genel Başkan Fatih’in bu önemli hatırasına karşılık hainlik yapıldığını” söyledi.

 

BU VEBALİ KİM KALDIRABİLİR

 

Fatih Sultan Mehmet’in, Rumeli Hisarının tam ortasına bir cami yaptırdığını ve bu camide Müslümanların 500 yıldır ibadet ettiğini dile getiren Hoca Efendi, o gün secde edilen kutsal mekânda bugün konser ve benzeri organizasyonlar yapıldığını söyledi. Hoca Efendi ayrıca, İstanbul’un fethinin 559. yıldönümünde Türkiye’nin bu ayıptan bir an önce kurtulması gerektiğini vurguladı.

 

FATİH’İN RUHUNU SIZLATAN İKİ CAMİ ARTIK AÇILSIN

 

Hoca Efendi, Rumeli Hisarının geçmiş yıllarda bir afet sonucu tahrip olduğunu ve daha sonra yapılan Restorasyonda Hisarın aslına sadık kalınmadığını belirtti. Rumeli Hisarı içinde bulunan, Ebul-Feth Camii’nin Fatih Sultan Mehmet’in yaptırdığı ve vakfettiği ilk cami olduğunu hatırlatan Hoca Efendi, bugün caminin sadece yıkık minaresinin olduğunu ve tamda o noktada konser verildiğini söyledi. Bu durumun İstanbul’un Fatih’i olan Fatih Sultan Mehmet Hazretlerinin ruhunu sızlattığını söyledi.

 

Son olarak Hoca Efendi; “Camii ve mabetlere karşı yapılan bu küstahlığın bir an önce sona erdirilmesi ve Fatih’in mirası fethin sembolü olan bu camilerin aslına uygun haline getirilerek tekrar ibadete açılmasını, milletimiz yetkililerimizden beklemektedir” diye ifade etti.

 

Program tebrik konuşmaları ve dualarla sona erdi.

 

 

 

 

Yorum yapın