İstanbul Genel Hocalar Toplantısı (25.03.2014) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İstanbul Genel Hocalar Toplantısı (25.03.2014)


Fatih Medreseleri haftalık olarak düzenlediği İstanbul bölgesel hocalar toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıda “Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor” konferanslarının değerlendirmesi yapılarak İstanbul’da yapılacak olan konferansların hazırlığı için çalışmalar başlatıldı.

11-17 mayıs tarihleri arasından tüm Türkiye’de yapılacak olan Emri Bil Maruf çalışmasının hazırlıkları ile istişarelerin devam ettiği toplantıda Esenlerde açılan sohbethane’nin Cuma Günü yapılacak açılışı için davetler yapıldı.

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Yaptığı konuşmasında “yaptığımız güzel çalışmalar cemaatimiz ve hocalarımız tarafından takdir ve takip ediliyor, yaptığımız güzel çalışmalarda örnek olduğumuzu her defasında gösteriyoruz elhamdülillah” diyerek “Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor” konferanslarının başarılı geçmesinden dolayı tüm kadromuza teşekkür etti.

Gündemle alakalı olarak birkaç kısa ifade kullanan Hoca Efendi; “bazı hocalar açıklamalar yapıyorlar, bu hareketler Efendi Hazretlerimize (k.s.) uygun değil, biz kesinlikle hiçbir partinin peşinde olamayız, iddia ediyorum parti ile şeriat gelmez” diyen Hoca Efendi, olmayacak ifadeler çıkabilir asla kulak vermiyoruz işimize bakıyoruz bize yakışan bu” diyerek söz diğer heyet kurulu üyelerine bıraktı

Heyet Kurulu üyelerimizin yaptıkları açıklamalar ve bilgilendirmelerden sonra toplantı yemek ikramı ile sona erdi.

Yorum yapın