İstanbul'daki Hocalarla Bölgesel Toplantı (16.12.2013) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İstanbul’daki Hocalarla Bölgesel Toplantı (16.12.2013)


Fatih Medreselerinin her hafta Pazartesi akşamı düzenlediği İstanbul bölgesel toplantısı  bu haftada yapıldı.

 

Toplantıda söz alan heyet kurulu üyelerimiz çeşitli konular üzerinden bilgilendirme yaparak hoca arkadaşlarımızın değerlendirmesine sundular.

 

Değişik bölgelerden toplantılara katılan hocalarımız ve şube müdürü hocalarımız yapılan bölgesel ve müdür toplantılarının çok bereketli ve faydalı olduğunu belirttiler.

 

Genç hocalar kurulu toplantılarının da devam ettiğini belirten hocalarımız kendi aralarında ve Masum Bayraktar Hoca Efendi ile yapılan toplantılarda hedeflerini, ilerideki çalışmalarını veönlerini görebilmeleri konusunda bu toplantıların çok faydalı olduğunun altını çizdiler.

 

Diğer bir konu ise, kurulan Emri Bil Maruf ekibinin yaptığı faaliyetlerdi. Emri Bil Maruf ekibimiz yaptığı kısa süreli çalışmalarının neticesinde  14 kişiyi namaza başlattıkları, 26 kişiye Kur’an-ı Kerim öğrettikleri, 35 kişiyi sohbete başlattıkları, 3 kişiye sakal bırakma sözü aldıkları, 2 kişiye tarikat dersi almalarına vesile oldukları, 1 kişinin de cübbe şalvar giymesine vesile olduklarını ve milli piyango satan bir kardeşimizin bir daha haram işleri yapmayacağına dair söz aldıklarını  belirterek Efendi Hazretlerimiz (k.s.)’in “Allah tesirinizi yüksek eylesin” duasını buram buram hissettiklerini vurguladılar.

 

Bölgesel toplantı ise Bölgelerin kendi aralarında yaptıkları toplantı ve yemek ikramı ile sonlandırıldı.

 

nixy7444

Yorum yapın