İstişare Toplantısı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İstişare Toplantısı


Kurulduğu 1986 yılından beri eğitim faaliyetlerini büyük bir başarı ile sürdüren Fatih Medreseleri Vakfı geçtiğimiz pazar günü camiamızın büyükleri ve Hocaları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Ülkemiz ve camiamızın hem devamı hem de bekası için birlik ve beraberliğin çok elzem olduğunun vurgusu yapılan toplantıda ayrıca birbirinden önemli konularda ele alındı. Yüksek katılımla gerçekleşen toplantı, içerik ve ortaya konulan projeler anlamında çok verimli geçti elhamdülillah!

Fatih Medreseleri Vakfı Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, Vakfın merkez binasında gerçekleştirilen istişare toplantısında çok önemli konulara değindi. Özellikle 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referanduma değinen Hoca Efendi, referandumdan sonra ortaya çıkacak olan sistemin iyi değerlendirilmesi halinde hem ülkemiz adına hem de camiamız adına hayırlı sonuçlar getireceğini ifade etti.

Referandum sonucunun Evet çıkması halinde büyük bir değişimin gerçekleşeceğine değinen Hoca Efendi, “Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz” dedi. Müslümanların geçmişte pek çok sıkıntılar çektiğini belirten Masum Bayraktar Hoca Efendi, o dönemlerde Kur’an eğitimi verilen kursların büyük bir baskı altında olduğunu, talebelerin ve hocaların çok zor şartlarda kaldığını söyledi.

Fatih Medreseleri Vakfında yapılan İstişare toplantısında sık sık birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapıldı. Gerçek huzur ve refahın ancak hakiki birliktelik sağlandığı takdirde geleceği tekrar hatırlatıldı. Ayrıca bu topraklarda yaşayan hiç kimsenin birbirini kötülememesi gerektiği, aksine sevgi ve kardeşlik bağlarının daha da pekiştirilmesi gerektiği söylendi.

Dışarıya karşı güçlü ve dimdik durabilmek için ülkemiz halkının, özellikle de genç neslin iyi yetiştirilmesi gerektiğini belirten Hoca Efendi, referandum sonrasında “Milli Eğitim mutlaka yeniden ele alınmalıdır” dedi. İşlenen konuları ve projeleri ile öngörüsü yüksek olan istişare toplasında, Millî Eğitim Bakanlığının Diyanet İşleri Başkanlığı ile koordineli bir şekilde iş birliği içinde olması, böylece eğitimin manevi yönden ele alınarak yeniden şekillendirilmesi ve güçlendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Fatih Medreseleri Vakfı, yıllardır verdiği kaliteli eğitimin yanında son zamanlarda sosyal anlamda da pek çok atılımlar gerçekleştirdi. Yurt dışında ve Türkiye genelinde yaptığı yardım kampanyaları ile geniş kitlelere ulaşmayı başaran Fatih Medreseleri, Uganda’ya, Suriye’ye uzattığı yardım eliyle birçok Müslüman kardeşlerimizin yaralarına merhem oldu. Ülkemizde yakın zamanda gerçekleşen Çanakkale ilindeki deprem mağduru kardeşlerimize destek olan vakfımız, şimdide en son yürüme engelli kardeşlerimize yardım etmeye devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz pazar günü yapılan istişare toplantımız çok feyizli ve bereketli geçti, elhamdülillah! Alınan kararlar ve ortaya sunulan projeler hem ülkemize hem de camiamıza şimdiden hayırlı olsun.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın