Kayseri Sorumlusu Osman Durdu Hoca'nın Düğünü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kayseri Sorumlusu Osman Durdu Hoca’nın Düğünü


dsc_0067

Fatih Medreseleri Kayseri sorumlusu Osman Durdu hocanın İsmailağa Kur’an Kursu düğün salonu’nda düğünü yapıldı.

 

Düğün merasiminin sunumunu Ömer Turna hoca yaptı. İlk olarak Fatih Medreseleri Bursa bölge sorumlusu ve düğün için gelen Ankara bölge sorumlusu Mehmet Akdemir hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Ardından Fatih Medreseleri Genel Başkanı günün anlam ve önemini anlatmak üzere kürsüye davet edildi.

 

videotiklaaaa112

 

 

 

“Mevla Teala Düğün merasimimizi hayırlı mübarek eylesin” diyerek sözlerine başlayan Masum Bayraktar Hoca Efendi, Allah damat ve gelin kardeşimize “Hz. Adem ile Hz. Havva annemiz arasındaki sevgiyi, Peygamberimiz (s.a.v.) ile Hz. Aişe arasındaki o şuuru ve muhabbeti nasip eylesin” dedi.

 

Aşrı şerifte olarak okunan Ayeti kerimelerin mealini açıklayan Hoca Efendi evliliği bir gemiye benzeterek Mevla Teala’nın Nuh (a.s.)’a gemiye binerken öğrettiği duadan misal vererek  “Bu yola Besmele ile başlamalıyız ve bu kardeşlerimizde aynı bu şekilde başladı. Niyetler sağlam besmele ile Peygamber usulü Peygamber yolunda başlıyorlar bu yola hizmet için başlıyorlar” diyen hoca efendi ardından “Tüm Türkiye’deki gençlerimizin her adımında besmele ile başlamasını istemez miyiz? Şu gençliğin toplumun halini gördüğü halde dertlenmeyenin imanından şüphe ederiz. Mevla kalplerimize tatlı bir dert nasip eylesin” dedi.

 

Hoca Efendi evlenen çiftlere;  “Hangi olayla karşılaşırsan karşılaş Allah’ın ve Peygamberin yolunda hareket etmen lazım. Ben söylerim herkes dinler dersen bu sefer bir zaman sonra hanımın veya çocuğun sen çok konuştun, konuşma sırası bende der. Ama sen bu ailede Allah ve Peygamber ne buyuruyorsa o olur dersen, hanımında, evlatlarında aynını söyler” diyerek nasihat verdi.

 

Ardından İbrahim (a.s)’ın duasını “Ya Rabbi beni dost doğru eyle ve zürriyetimi de dost doğru namaz kılanlardan eyle” okuyarak misal veren Hoca Efendi “Eğer çocuk babasını ve annesini Allah’a secde ederken görmezse,  sende iman görmezse sonra çocuk ne yapsın? Evlatlarımıza güzel örnek olalım”

 

Evlenecek gelin adaylarına nasihat veren hoca efendi “Hanımlarınız sizin elbiselerinizdir” Ayeti kerimesini okuyarak “Bir insanın elbisesi üstüne olursa üstüne yakışırsa o elbiseden bir rahatsızlık duymasa o elbisenin üstüne başka bir elbise giyer mi?”  diyerek misal veren Hoca Efendi “Mevlam cümlemizi başarılar nasip eylesin, ailemizi evlatlarımızı, çocuklarımızı duyarlı bir Müslüman olarak yetiştirmesi nasip eylesin” diye dua ederek sözlerini tamamladı.

 

Ardından Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyelerinden Mesut Özdemir hoca teşekkür konuşması yaptı.

 

Düğün yemek verilmesiyle sona erdi.

 

 

 

091611022013

 

Yorum yapın