Aksaray'da Kutlu Doğum ve Örnek Genç Birarada | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Aksaray’da Kutlu Doğum ve Örnek Genç Birarada


dsc07550

Fatih Medreseleri’nin organize ettiği Örnek Genç Konferanslarının 77.’si Aksaray’da yapıldı. Aksaray ve Kayseri  illerinden sorumlu arkadaşlarımızın müşterek çalışmasıyla başarılı bir program olmuştur. Program “Kutlu Doğum” ile “Örnek Genç” başlıkları altında yapıldı.

 

Okunan Hatm-i şerifler ve salavati şeriflerin duası yapılarak Efendimiz (s.a.v.)’in ruhuna gönderildi. Aksaray Belediye Başkanı mazeret bildirerek iştirak edemedi ve çelenk gönderdi. Aksaray il müftüsü programa iştirak ederek memnuniyetini dile getirdi.

 

Program Aşrı şerif ile başladı. Ardından Fatih Medreseleri Heyet Kurulu’ndan Mesut Özdemir hocamızın Efendimizin anısına yaptığı anlamlı konuşma geceye damgasını vurdu.

 

Ardından Musab bin Umeyr gibi ihtişamlı bir sahabenin anlatımını genç hocalarımızdan Burak Doğan kardeşimiz tarafından gerçekleştirildi. Musab bin Umeyr’in hayatı öyle garip idi ki salondaki katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı. Allah (c.c.) Musab bin Umeyr’in yolundan gitmeyi nasip etsin.

 

Devamında bir çağ kapatıp, yeni bir çağ açan Fatih Sultan Mehmet Han’ın biyografisi anlatıldı. Bu iki önemli şahsiyet İslam’ın en önemli zamanlarında yaşamış örnek bir genç idiler. Genç kardeşlerimiz “Sahabenin örnek gençleri vardı. Osmanlı’nın örnek gençleri vardı. Şimdi ki zamanda neden olmasın” mesajı verildi.

 

Program salavatlar eşliğinde musafaha yapılarak son buldu. Aksaray’ımıza ve Türkiye’mize hayırlı olsun.

 

 

Yorum yapın