Kilis'te Müthiş Yarışma (Türkiye Hatibini Seçiyor) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kilis’te Müthiş Yarışma (Türkiye Hatibini Seçiyor)


20121229_124740

Fatih Medreseleri ve Abider Derneklerinin ortaklaşa olarak düzenlediği Türkiye Hatibini Seçiyor Yarışmasının ilk elemeleri Kilis’te gerçekleştirildi.

 

Baştan sona heyecanın hakim olduğu yarışmada izleyenlere Sünnete İttiba, Tesettür, İslam da Aile, İslam da Ticaret ve İnsanın Önemi gibi Dinimizin beş temel konusunda ciddi bilgiler sunuldu.

 

 

 

Yarışma sunuculuğunu İzmit Bölge Sorumlusu Arif Akyıl Hoca yaptı. Yarışmaya jüri olarak katılan Yönetim Kurulu üyelerimizden Yasin Başkeser Hoca, Ahmet Boyacı Hoca, Menzil Cemaati Kilis sorumlusu Ali Çolak Hoca ve Prf. Dr. Seyyit Mehmet Emin Nevabi yarışma birincisini seçmekte hayli zorluk yaşadılar.

 

Sami Geniş Hocanın okuduğu aşrı şerifle başlayan yarışma Yasin Başkeser Hocanın yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti. Ardından yarışmacı hocalar teker teker sahne aldılar.

 

Yarışmacıların konu başlarında maksadın anlatılan konulardan illa pay almak olduğuna vurgu yapmaları tesirin ikiye katlanmasına sebep oldu.

 

Sunumlardan sonra tebrik ve teşekkür konuşması yapmak üzere Ahmet Boyacı Hoca sahne aldı. Yarışma salavatı Şerifler eşliğinde yarışmacılara hediye takdimi, izleyenlerle musafaha ve ikramla sona erdi.

 

 

 

 

 

 

Yorum yapın