Kur'an ve Gençliğimiz için Seferberlik Çağrısı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kur’an ve Gençliğimiz için Seferberlik Çağrısı


dsc_0134

Fatih Medreseleri büyümeye devam ediyor. Türkiye’de 172 şubeye ulaşan Fatih Medreseleri Şişli / Halide Edip Adıvar Mahallesinde yeni şubesinin açılışını yaptı.

 

Açılışa Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, heyet üyeleri, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı ve Özel kalem müdürü Abdulkadir Sezgin, Mahalle muhtarı Aslan Kaya gibi önemli kişilerde katıldı.

 

Bölge Müdürlerinden Nuri Bıyık Hoca programın sunuculuğunu üstlendi. Heyet Kurulu üyesi Mesut Özdemir Hoca açılış konuşması yaptı.

 

Genel Başkan Masum Bayraktar Hoca Efendi; Kur’an hizmetinin her mahalleye girmesi gerektiğine vurgu yaparak “Ancak karanlıklar bu şekilde aydınlığa kavuşur” dedi.

BAŞARI VE KALİTE

 

Devamında; “Diyanet İşleri Başkanlığının yeni düzenlemesi olan özel Kur’an Kursları açılımının çok önemli bir açılım ve güzel bir çalışma olduğunu belirtirken, bu uygulamanın Kur’an Kurslarında başarı ve kalitenin artması bakımından tahmin edilenin üstünde bir getirisi olacağını” açıkladı.

 

İkinci olarak da Diyanet İşleri Başkanlığının bu açılımından dolayı tebrik ve takdir ettiğini ve bu çalışmanın ehil kuruluşlar vasıtası ile Diyanetin kontrol ve denetiminde tüm il ve bölgelerde çoğaltılması temennisinde bulundu.

TEK TEK ULAŞMAK

 

Bulunmuş olduğumuz ortamda gençliğin İslam, iman, namaz şuurundan koşarak uzaklaştığı bu zamanda bizler bu olanakları çoğaltıp, hatta gençlerimizin ayaklarına kadar gidip tek tek ulaştırmak için üzerimize düşen tüm vazife ve imkânları seferber etmezsek bu gençlik hakkında kimseye dertlenmeye hakkımız bulunamaz, dedi.

 

Bu sebeple deneyimi tecrübesi ve kadrosu bulunan tüm camiaların bu minvalde değerlendirilmesi önerisinde bulunarak sözlerini tamamladı.

 

Program tebrik konuşmaları ile sona erdi.

 

 

 

 

Yorum yapın