Mahmud Efendi Külliyesinin Yıkımı Münasebetiyle Fatih Medreselerinden Duyuru | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Mahmud Efendi Külliyesinin Yıkımı Münasebetiyle Fatih Medreselerinden Duyuru


Bir Önceki Yazımızda Efendi Hazretlerimiz Adına Yapılan Külliyesinin Yıkımını Kınadığımızı İfade Etmiştik. Bugün De Bu Olayda İsmailağa Vakfı İle Alakalı Bazı Bilinmesi Gerekenlere Değineceğiz:

Ey İsmail Ağa Vakfı yetkilileri..
Yaptığınız bu talihsiz açıklamanın ilk maddesinde ifade ettiğiniz: “Bu hâdise Orman Bakanlığı ile MSN inşaat şirketi yani Marifet Derneği arasındaki bir hadisedir ancak Marifet Derneği proje dışına çıkarak cami dışında birçok bina yapmıştır.” şeklindeki ifadeleriniz; Marifet Derneğinin satan ve suçlayan, onları kanunsuzluk yapıyormuş gibi gösteren ifadeler değil midir?
Efendi Hazretlerini ziyaret edebilmek için soğuk -sıcak, kar-kış demeden sokaklarda beklemek zorunda kalan şu mümtaz cemaatin hizmeti için külliyenin yapılıyor olması da, yıkılıyor olması da sizi hiç ilgilendirmiyor mu? Sahiden sizler Efendi Hazretlerinin adına külliye yapımıyla da yıkımıyla da ilgilenmiyor musunuz?
Sizler bu külliyenin yapımından memnun olmadınız mı ki, yıkımı sizi hiç rahatsız etmiyor?
Sizler ,”Bu külliyenin ne yapılması ne de yıkılması ile bizim bir ilgimiz yok!” dediğinizde; bu ifadeniz “Yapılan bu eserin yıkılması bizi ilgilendirmiyor ve rahatsız etmiyor. Bu mesele bizim meselemiz değil.” demiş olmuyor musunuz?
Bu cemaate, Efendi Hazretlerine zerre kadar sevgisi olan herkesi ilgilendiren böylesi bir konunun sizi hiç alaka etmemesi normal ise anormal olan bunca insanın üzülmesi midir?
Efendi Hazretlerinin de  olmasını istediği bir eserin vücuda getirilmesinde, hadi orada olamadınız; bari yıkımında Efendi Hazretlerinin üzüntüsünü kendinize dert edinseydiniz olmaz mıydı?
Sizin bu; “ağlayamazsan, bari gülmekten utan” sözünü hatırlatan haliniz, Efendi Hazretlerinin lafının dostu, çilesinin, üzüntüsünün ve sevincinin ne kadar yabancısı olduğunuzu ortaya koymaktadır.

Ey İsmail Ağa Vakfı yetkilileri ..
Sizler bu külliyenin yapımı ve yıkımı sürecinde kendi camiamızın insanı, Efendi Hazretlerimizin hizmetkârları hakkında:” Art niyetli mihraklar, provokatörlüğe soyunmuş kişi ve kurumlar, tahrik ediciler, menfur birtakım şahıslar.” gibi ifadelerinizle alışageldik kavgacı, kin, nefret ve kargaşa dilinizi kullanmaktan vazgeçemediğinizi bize göstermektesiniz.
Kullandığınız bu dil, takındığınız bu tavır  ve ahlakınızla, külliyenin yıkımı konusundaki şikayetlerinizle en az yıkanlar kadar, hatta onlardan daha çok suçlusunuz .Çünkü madem bu külliyenin yapılmasını istemiyordunuz, madem şikayetlerinizle bu külliyenin yapımını durduracaktınız, yetmedi yıktıracaktınız; o zaman bu cemaate en az şu kadarcık bir iyilik yapıp da bu milletin paralarını ve emeklerini boşuna zayi  ettirmek yerine, baştan buna engel olsaydınız ya.!

Hiçbir iyilik yapmıyorsunuz bari bu kadarcık bir iyiliğiniz bu cemaate dokunsaydı ya..!
Sizler bazı şeyleri bu milletten gizlemeye çalışsanız da, bu cemaat sizin; Efendi Hazretlerinin Müceddidliğinin dünyaya ilanı olan programı iptal ettirişinizi ve akabinde yapılan İrşat  Umresini engellemeye çalışmanızı ve katılanlarla da yollarınızı ayıracağınıza dair tehditlerinizi unutmuş değil..
Bu cemaat sizin kucaklamak yerine ayrıştırmanızı, vekilleri, hocaları ve cemaati dışlamanızı, kadrolar kurmak yerine Efendi Hazretlerinin hazır kurulu kadrolarını tasfiye edişinizi de unutmuş değil..

Bu cemaat sizin Efendi Hazretlerimizin sağlığında O’ndan şeyhlik kağıdı istemenizi ve O’ndan sonrasını konuşmanızı ve Efendi Hazretleri’nden sonrası bir hayatı yaşamanızı da, Efendi Hazretlerinin ismini kendinize her daim kalkan yaparak kendinizi Efendi Hazretlerinin yerine koymanızı da ve böylece dokunulmazlık zırhına bürünüşünüzü de unutmamaktadır..
Bu cemaat sizin sarık konusunda Efendi Hazretlerine akıl öğretmeye kalkışınızı ve kendinizi Efendi Hazretleri’nden de üstün tutarak O’nun verdiği kararın “şimdi yeri ve zamanı değildir” bahanesiyle “yanlış!” ve “değiştirilmesi gereken!” bir karar olduğunu, O’na ve cemaatine zorladığınızı da unutmadı.
Bu cemaat sizin Efendi Hazretlerinin ihvanına, hizmetkârlarına ve cemaatine “art niyetli mihraklar, provokatörlüğe, soyunmuş kişi ve kurumlar, tahrik ediciler, menfur bir takım kişiler” deyişinizi, buna karşılık Efendi Hazretlerinin külliyesini yıkanların yüzüne titreyen ellerinizle sarılıp “Ahirette bu cemaate şefaat ediciler” ve “Ümmet onlarla daim” “Varlığımızın devamı onlarla kaim zatlar” diyerek zafer ve galibiyeti Efendiden başka şahıslardan beklediğiniz bozuk itikadınızı bu camianın arasına yayışınızı ve “Manevi liderimiz Efendi Hazretleri, siyasi liderimiz falancadır.” diyerek Efendi Hazretlerine zahiri liderliği layık görmeyişinizi de unutmadı..
Siz unutsanız da bu cemaat sizin miting meydanlarında boy boy resimler veren, dua seansları yapan ve cemaatin heyecanını siyasi ve ticari istismara açık bir yapıya çevirişinizi de unutmadı.
Bu cemaat sizin, Efendi Hazretlerinin partiler üstü cemaatini, önce “Partizan Cemaat” sonra ise “Partinin Cemaati” haline çevirmenizi ve böylece kendinizi de bu camiayı da kullanılmaya hazır mendil haline getirişinizi de unutmadı. Sadece Efendi Hazretleri’ni takip eden, parti ve benzeri konularda kavgaya düşmeyen, feyiz ve bereket içinde yoluna devam eden bu cemaat, sizin bu derece cemaatin içini boşaltıp  karıştırmanızı da unutmayacaktır.
Bu cemaat sizin siyasilerin geleceğini düşündüğünüz kadar; Efendi Hazretlerinin ve bu camianın geleceğini hiç düşünmediğinizi, onların geleceği için gece sabahlara kadar dua edip de Efendi Hazretleri ve cemaati için bir şey yapmadığınızı da unutmayacaktır.
Ey İsmail Ağa Vakfı Yetkilileri..
Sizler ne zaman Efendi Hazretlerimizin yanında olacaksınız? Efendi Hazretlerimizi ne zaman düşüneceksiniz? O’nun derdinin dertlisi, davasının adamı ne zaman olacaksınız? Eğer şimdi şu zamanda bu camia adına, Efendi Hazretleri adına doğru ve güzel şeyler yapmayacaksanız daha ne zaman yapacaksınız?

İhvanın Önünden Engelleri Kaldırmak Bizden, Fetih Mevla Teala’dandır

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın