Malatya'da Regaib Kandili Programı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Malatya’da Regaib Kandili Programı


dscf2012

Fatih Medreseleri Malatya bölge sorumlumuz Fatih Demir hocamız Regaib Kandili’nde özel bir programa katıldı.

 

Programda konuşma yapan Fatih Demir Hoca; “Değerli Müslümanlar konumuz Müslümanların bayramlarından olan Receb ayının ilk Cuma akşamı Regaip gecesi. Allah-u Teâlâ’ya sonsuz şükürler olsun bir Regaip gecesini daha ifa ettik, Elhamdülillah” dedi.

 

Bu geceler Rabbimizin sonsuz af ve mağfiretinin müjdeleri ile Receb ayının sonsuz rahmeti ve Regaib’in bolluğuyla kutlandı ve geceye katılan Malatyalı Müslümanlar üzerlerindeki ağırlıkları bir an olsun atıp Mevla’ya hakiki manada kulluk yapabilmenin arzusu ve isteği düşüncesine daldılar ve gecenin bereketiyle hep beraber istifade edildi.

 

Konuşmasına devam eden Fatih Demir Hoca; “Bu sevinçli bayram gecesi birde mayına basan bir uzman erbaşın şehitlik gecesi ile birleşti, bir taraftan sevinirken diğer taraf tanda hüzünlü bir akşamdı. Ancak üzülen bizler idik. Çünkü şehit kardeşimiz Receb ayının içinde, Regaib akşamı, şehitlerin önderi Hz Hamza (r.a)’nın sancağı altında, Hz Musab bin umeyr’in, Hz Caferi Tayyar’ın, Hz Osman’ın, Hz Ali’nin ve Hz Ömer ibnul Hattab’ın, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Fatih Sultan Mehmed’in, Hızır Ali hocaların ve Bayram hoca gibi şühedanın arkadaşlığıyla beraber Rabbine kavuşmanın sevincini yaşamakta. Allah şehidimizin geride bıraktığı aile efradına sabr-u cemil ikram eylesin” dedi.

 

Fatih Demir Hoca konuşmasını dualarla bitirdi; Mevlamızın ikram ettiği sonsuz afların, sonsuz ikramların ayları olan 3 aylarda Mevla Teâlâ’nın güzelliklerinde en güzel şekilde faydalanmayı Allah hepimize nasib eylesin. Eğer gaflette isek uyanmayı, sıkıntılarımız var ise sıkıntılarımızın kalkmasını, ibadet eksikliğimizi gidermeyi, manevi hazzımızın artmasını maddi eksikliklerimizin giderilmesini ve İslam âleminin birlik ve beraberliğinin sağlanmasını bu aylarda yüce Allah ikram eylesin.

 

Rabbimizin rızasına uygun yaşantıyı bizlere ikram eylesin, şu mübarek aylardan en güzel şekilde faydalanmayı Receb ayında ibadet ve taatlarımızı arttırmayı, şaban ayında daha ziyade arttırmayı  ve ramazan ayında bütün günahlarımızdan paklanıp en güzel kul olmayı yüce yaradanımız nasib eylesin.

 

 

 

Yorum yapın