Masum Bayraktar Hoca Efendi İle Doyumsuz Miraç Sohbeti | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi İle Doyumsuz Miraç Sohbeti


Binlerce Mü’min Kardeşimiz, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in Rabbimizin Huzuruna Yükseldiği Mübarek Miraç Gecesini Hakkıyla idrak edebilmek İçin Fatih Medreseleri Vakfı Genel Merkezi’nde Buluştu. Iftar ikramı ile Başlayan Miraç Kandili Programı Hoca Efendilerin ve Hafız talebelerin Kuran-ı Kerim Tilâvetleri İle Devam Etti. İsmailağa Cemaati Önde Gelen Hocaefendilerinden Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin Miraç Olayını  anlattığı Doyumsuz Sohbeti ve Miraç gecesi özel Duası ile Sonlandırıldı programın sonunda ise Efendimiz (s.a.v)’in İçin ikramlarda bulunuldu.

Efendimiz (s.a.v.)’in  Rabbimizin Huzuruna Yükseldiği Feyz ve Muhabbet gecesi olan Miraç Gecesi Binlerce vatandaşımızın katılımı ile Fatih Medreseleri Vakfı Genel Merkezinde Feyz ve Muhabbet ortamında gerçekleştirilen bir programla İhya Edildi.

İftar Yemeği ile başlayan program Cemaatle kılınan Akşam Namazının eda edilmesi ile birlikte Kuran-ı Kerim tilavetleri ve Sohbetlerle ile devam etti.

ALLAH (C.C)’I BİLME ZEVKLERİMİZ NEREDE?

Miraç kandilinin tarifini İsmet Garibullah Hazretlerinin Yazdığı Risale-i Kuddsiyyeden bir beyt okuyarak tarif eden hoca Efendi beytler okudu.

Fatih Medreselerinde Hafızlık ve Arapça eğitimi gören Hafız talebeler Kur’an-ı Kerim Tilavetlerinde bulunarak, Yasin-i Şerifler ve Aşrı Şerifler okudular.

Okunan Hatmi şerifler ve Yasin-i Şerifler Başta Efendimiz (s.a.v.)’in aziz ruhlarına, Sahabe Efendilerimiz, Ecdadımızın ve ahirete irtihal eden Geçmişlerimizin ruhlarına hediye edildi.

Kuran-ı kerim tilavetlerinin ardından İsmailağa Cemaati önde gelen hocaefendilerinden Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi Efendimiz (s.a.v)’in Miraç gecesinde yaşadıklarını anlatarak “Yüce Rabbimiz Efendimiz (s.a.v.)’e kendi cemalini perdesiz olarak nasıl gösterdiyse, Rabbimizi  perdesiz bilmeyi, anlayabilmeyi ikram ettiyse, tüm ümmeti muhammed’e de aynı şekilde” ikram eylesin diyerek dualarda bulundu.

MİRAÇI BİLMEK DEĞİL, YAŞAMAK GEREKİR

Miraç olayının bir bilgiye değil yaşantıya dayalı olduğunu anlatan Hocaefendi doyumsuz miraç kandili sohbetini cemaate aktardı.

MÜMİN NAMAZ İLE MİRACI YAŞAR

Efendimiz (s.a.v)’in “namaz müminin miracıdır” müjdesini hatırlatan Hocaefendi  bu mübarek gece Cemaatten namazlara daha dikkat etmeleri konusunda söz aldı.

MÂSİVALAR HAKİKATLERİ GÖRMEYİ ENGELLER

Efendimiz (s.a.v.)’in Yapmış olduğu Miraç Olayını hakikatiyle anlayabilmenin kalpleri masivadan uzak tutmaya bağlı olduğuna dikkat çekti.

TAKINTIYI BIRAK, GÖNÜL GÖZÜNÜ AÇ, RABBİNE HAYRAN OL

İnsan takıntılarından dolayı Mevla teala ile arasında perde oluşturarak gönül gözünü kapatıyor diyen hoca Efendi sohbetini Risale-i Kudsiyyedeki beytleri okudu.

BİNLER ÜMMET VE TÜRKİYE İÇİN DUALARDA BULUNDU

Hocaefendinin “Vatanımıza Milletimize ve ümmeti muhammed’e yapıtığı dualara ise binlerce kişi ellerinini semaya kaldırarak amin dedi.

Yorum yapın