Kur'an-ı Kerim Kurslarının Önemi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kur’an-ı Kerim Kurslarının Önemi


mekke-mescidi-12-06-2012-baslik

12.06.2012 tarihinde Cihan Vakfı Mekke Mescidi’nde sohbet organizesi düzenlendi. Sohbet organizesi aşrı şerif ile başladı.

Devamında Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyelerinden Mesut Özdemir Hoca sohbet yaptı. Sohbetine Risale-i Kudsiyye’den bir beyit okuyarak, Ayet-i Celile ve hadis-i şeriflerle cemaati aydınlattı.

 

Hoca Efendi; “Şeytan insanın en  büyük düşmanıdır. Şeytanın en büyük işi Kur’an-ı Kerim okuyanlara engel olmaktır. Sizden biriniz şeytanın işini yapmasın talebenin Kur’an-ı Kerim okumasını engelleyip şeytanın hizmetkarlığına girmesin” dedi.

 

ŞEYTANIN ARKADAŞI OLMAYIN

Hoca Efendi bir kıssa ile devam etti; “Bir gün şeytanların başkanı gün sonunda şeytanları toparlayıp evet arkadaşlar neler yaptınız bu gün anlatın, herkes yaptıklarını anlatıp, övgüler aldıktan sonra topal bir şeytan ezile büzüle şöyle dedi. Ben bugün Kur’an-ı Kerim okumaya giden bir talebeyi oyuna daldırarak, kursa gitmesini engelledim deyince, başkan olan şeytan; Aferin! En büyük işi sen yapmışsın diyerek, o topal şeytanı talebeyi Kur’an-ı Kerim okumaktan alıkoyduğu için ona sen gel sağ tarafıma otur, der” Sizden biriniz Kur’an-ı Kerim okuyan bir talebeyi kursa gitmekten alıkoyarsa işte o şeytanın arkadaşı olmuştur, dedi.

 

MÜSLÜMAN AKILLIDIR

 

Bir vakit de, “Allah (c.c.), eğer bu senin katından gelmiş bir hak kitap ise, hiç durma üstümüze gökten taşlar yağdır veya bize daha acı bir azap ver demişlerdi. Halbuki sen içlerinde iken Allah, onlara azab edecek değildi. İstiğfar ettikleri sürece de Allah onlara azab edecek değildir.” (Enfal 32-33)

 

Ayetleri okuyarak şöyle devam etti; “Akıllı insan Allah (c.c.)’dan başına taş yağdırmasını istemez, güzel nimetler ister. Biz Peygamber Efendimiz (s.a.v) sünneti seniyyesini yaşadığımız müddetçe Allah bize azap etmez”  diyerek sohbet sona erdi.

 

 

Yorum yapın