Namaz Dinin Direğidir | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Namaz Dinin Direğidir


dsc_0120

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyeleri Emri Bil Maruf öncesi Laleli iş adamlarından Claudia şirketler grubunun sahibi Binali Coşkun’un evladının düğününe katıldı. Beykoz Riva’da yapılan düğüne katılım bir hayli yoğundu. Mehteran gösterisinden sonra Aşrı şerifler okundu.

 

Akabinde Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi sohbet vermek üzere kürsüye çıktı. Evlilik ile alakalı bilgiler verdikten sonra iş adamlarının çokça bulunduğu düğünde Genel Başkan İstanbul’da son günlerde yaşanan bir konuya da değindi; “Bazı iş sektörlerinde personelin namaz kılmasına müsaade edilmemesi ve izin istenildiği takdirde işten çıkarılması, gerçekten çok utanç verici bir durumdur” diye ifade etti.

ANNELER HER ZAMAN KUTSALDIR

 

Konuşmasının devamında Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Anneler günü diye bir şey çıktı. Annelerimize bir günlük değer vermek ona kıymet vermek değildir. Anneler her zaman kutsaldır. Cennet annelerin ayakları altındadır. Onların kıymetini her zaman bilmemiz lazım” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Düğün teşekkür konuşmaları ve ikramların dağıtılmasıyla sona erdi.

İSMAİLAĞA’DA ÇİFTE HEYECAN

 

06 Mayıs 2012 Pazar günü İsmailağa’nın çifte heyecanı vardı.

 

1. Heyecan: Fatih Medreseleri derneği ve 25 STK’nın 6-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlemiş olduğu 80 il’e, 80 araba, 400 kişiyle beraber Emri Bil Maruf Nehyi Anil Münker (İyiliği Emredip, Kötülükten Nehy Etme) çalışması için Fatih Çukurbostan’dan dualar ve helalleşmeler yapılarak çıkılması.

 

2. Heyecan: Erenler Vakfı’nın Yavuz Sultan Selim Camii’nde düzenledikleri icazet merasimiydi.
Allah (c.c.) yapılan bütün çalışmaları kabul eylesin. Bu çalışmalar Efendi Hazretlerimizi bir nebze olsun sevindiriyorsa ne mutlu çalışmaları yapanlara ve destek verenlere.

 

Yorum yapın