Safa Köfü Hocamızın Düğünü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Safa Köfü Hocamızın Düğünü


dsc_0020EVLENİNİZ, ÇOĞALINIZ. ÇÜNKÜ BEN KIYAMET GÜNÜNDE SİZİN ÇOKLUĞUNUZLA İFTİHAR EDECEĞİM

 

Fatih Medreseleri Fatih Merkez Kursu’nda Sefa Köfü hocamızın düğününü gerçekleşmiştir.

 

Programın sunumunu Kavacık’ın genç müdürlerinden Osman Bayraktar hocamız yapmıştır. Akabinde her zaman sesini duymak istediğimiz Fatih Uslu hocamız aşrı şerif okumuştur.

 

Anadolu Yakası Merkezi Bölge Müdürlerimizden Ahmet Boyaci hocamız ise Fatih Medreseleri’nin genç hocaları evlendirme konusunda her zaman destek çıktığını söylemiş ve misafirlere teşekkürlerini sunmuştur.

 

İstanbul 2. Merkez Heyet sorumlusu Yasin Başkeser hocamız ise Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in “Evleniniz, çoğalınız. Çünkü ben kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim” hadisi şerifini hatırlatıp, evliliğin öneminden bahsetmiştir.

 

Düğün merasimi teşekkür konuşmaları ile devam etmiştir.

 

Programın sonrasında Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; Gençliğimizin yozlaşması ve televizyonun bu yozlaşmadaki rolüne değindi.

 

Hoca Efendi’nin konuşmasının satırbaşları şöyle; “Gençlerin her geçen gün dini değerlerini hafife aldığını televizyona müptela olup dini hassasiyetini iyiden iyiye yitirdiğini bunun önüne geçmenin devlet ricalinin ilk adımları arasında yer alması gerektiğini” ifade etti.

 

Konuşmasında insanların vakitlerinin büyük bir bölümünü televizyon karşısında heba ettiğini, televizyonda kendilerine gösterilen hayat biçimine adapte olduğunu, bu hayatı normalleştirdiğini, halkın dini ve milli duygularını büyük ölçüde dejenere etmiştir.

 

Televizyona harcanan zamanın ilim ve irfan yolunda harcanması toplumumuzun eğitim seviyesini arttırdığı gibi toplumsal refah ve huzuru artmasında büyük rol oynayacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yorum yapın