Sırada Kim Var | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Sırada Kim Var


dsc_0022

Fatih Medreseleri, Cihan Vakfı Mekke Mescidi açılışını gerçekleştirdi. İstanbul Sultangazi’de yapılan Mescidin açılışı Heyet Kurulu üyelerinden Mesut Özdemir hocamızın sunuculuğunda gerçekleştirilerek Aşrı şerif ile başladı.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi konuşmasında; “Gençlerdeki eğitim ve ahlaki yozlaşmaya dikkat çekerken son günlerde artan doktor ve öğretmenlere yapılan şiddet olaylarının endişe verici olduğunu vurgulayarak sırada kim var?” dedi.

 

Neden endişe verici olduğuna bir açıklama getiren Hoca Efendi; “Bizim milletimiz her şart ve zamanda saygısını hiç kaybetmediği, hep dikkate aldığı kişilerin başında hoca, doktor, öğretmen gibi toplumun her zaman sıkıntısına koşup sahip çıkan, fedakâr meslek gurupları gelir ve toplumumuz şimdiye kadar bunun kıymetini bilip ona göre bu kişilere sahip çıkmıştır ve bu hep böyle süre gelmiştir.”

HALKIMIZ ALARM VERİYOR

 

Fakat şu anda toplum olarak çok sıkıntılı bir duruma geldik. Çünkü tartıştığımız kişiler toplumu toparlayıcı, birbirine kenetlenmesini sağlamada temel vazife yapan kişilerdir. Bu olaylar halkımız adına büyük bir sıkıntının habercisidir. Çünkü halkımızdaki bu patlama kesinlikle maddi bir sıkıntının yansıması değildir. Malumunuz şimşeğin önce ışığı gelir, sonra sesi gelir. Eğer biz toplumun verdiği kırmızı ışığı dikkate almazsak yarın çıkarttığı sesin altında eziliriz.”

ÇARE BİRLİK BERABERLİKTE

 

Bu ülke çok büyük maddi sıkıntılar içindeyken bile en çok saygı duyduğu kişilerin başında yine saydığımız meslek gurupları gelirdi. O zaman bu olayın maddi imkânlarla bir alakası olmayıp, manevi boşluktan kaynaklandığını tespit etmek hiç de zor olmaz.

 

Mevla’mız buyuruyor ki; “Allah’ın ipine hep beraber sarılın.” Bizler bakkalından, Bakanına kadar üzerimize düşeni yapmaya mecburuz. Ancak o zaman istenilen huzurlu bir yaşantıya kavuşabiliriz. İşte bu yüzden var gücümüzle bütün milletimiz olarak ülkemizin her il ve mahallesinde kaliteli ve şuurlu bir nesil, saygılı bir gençlik yetiştirmek için gece gündüz demeden bu uğurda mücadele vermeye devem edeceklerini” belirtti.

 

Açılış Mekke Mescidinde mübarek üç aylarda yapılacak programların okunması ve musafaha ile sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın