Tüm Halkımızı Tebrik Ederiz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Tüm Halkımızı Tebrik Ederiz


Memleketimiz çok ciddi sıkıntılardan geçti. Karışması için, kaos çıkması için, başta dış mihraklar olmak üzere ülkemizde bulunan hainlerle beraber Türkiye’mize, cennet vatanımıza büyük zararlar verilmek istendi. Ama şükürler olsun, her zaman olduğu gibi bugünde Mevla Teala Hazretleri Müslümanlar üzerine oyun oynayan, Müslümanları sıkıntıya düşürmek için hileler kuran insanlara fırsat vermediği gibi, hilelerini kendi başlarına çevirdi. Rabbimiz Müslümanları zaman zaman silkelese de elhamdülillah hiçbir zaman kâfirlerin eline bırakmadı.
1 Kasım 2015 tarihi ülkemiz için önemli bir gündü. Türkiye’miz değil, bütün dünya ülkeleri için seçim sonuçları önemliydi. Kimileri ellerini ovuştururken, kimileri de heyecanla, dulalar ederek, ümitle bekleyişteydi. Bekledikleri sonucu bulamayan vatan hainleri veya dış mihraklar, büyük bir kâbusla karşı karşıya geldiler. Diğer taraftan dünyanın dört bir yanından, farklı ülkelerden sevinç haberleri gelmesi bizleri ayrıca onure etmiştir İnşallah bu seçim sonuçları Müslümanların lehine olmuştur. Belki bir zamanlar ülkemiz üzerine, halkımız üzerine ciddi manada oyunlar oynayanlar ve halkımızı uyutmaya çalışanları bugün görüyoruz ki güvendikleri dağlara karlar yağmış. Kötü emellerine yine nail olamamışlar. Ama tabii bunu da yeterli görmemek lazım. İnsan şöyle düşünmemeli; ben Oyumu kullandım, bana düşeni yaptım, bundan sonra her şey kendiliğinden düzelecek, ortalık sütliman olacak. Her insan evvela kendisinden başlayarak, ailesi, yakınları, çevresi ile alakalı Mevla’ya olan yakınlıkta adım atmalı, ibadetleri hususunda kararlar almalı, Rabbimizin yasak etmiş olduğu şeylere karşı daha titiz davranmalıdır. Vesilelere sarılırken sadece maddi vesileyle kalmayıp, manevi sebeplere de sarılmalıyız. Halkımızın kendisine hizmet eden bir iktidara sahip çıkması da olayın başka bir güzelliği olmuştur. Halka hizmet Hakk’a hizmet bilinci ile adım atan devletimizin tüm yetkililerini tebrik ediyoruz. Vazifelerinin devamında daha ziyade başarıları Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.
Şunu unutmamalıyız “Şükrederseniz artırırım. Eğer körlük yaparsanız azabım çok çetindir” buyuran Rabbimiz Hakkın ve halkın unutulmamasını işaret etmiştir. Bu yüzden Mevla Teâlâ Hazretleri hiçbir zaman kendini büyük görenleri sevmez. İnsan, elinde bulunan bütün nimetleri Mevla’dan bilmeli ve teşekkürü evvela ona yapmalıdır. Bununla beraber insan hiçbir zaman geçmişini, eski halini unutmamalıdır. Ne oldum değil, ne olacağım demelidir. İnşallah bundan sonraki adımlar da, bundan sonraki kararlarda, halkımızla beraber, Mevla Teala Hazretlerinin emir ve yasakları doğrultusunda karar alınmasını, tüm yetkililerimize duyurmak isteriz. Çünkü bugün elimizde bulunan imkanın, yarın olmaması ihtimali vardır.
Peygamber yaşantısına gönül vermiş olan insanlar arka bahçe muamelesine tabi tutulmamalıdırlar. Fatih Sultan Hazretleri İstanbul’u fethedip sur kapılarından girdiğinde Konstantin halkı kendisine hediyeler, çiçekler uzattığında o hocası Akşemseddin Hazretlerini göstererek “Fethin mimarı, müsebbibi odur. Hediyeleri ona verin” buyurarak beraber adım atmış olduğu o kıymetli insanları unutmamış, bilakis baş tacı yapmıştır.
Bugün ülkemizin manevi direkleri olan hafızlarımız, Ehli Sünnet inancına sahip hocalarımız baş tacı yapılmalı. Hatta Türkiye’mizin daha aydınlık günleri için onlarla oturup istişareler yapılmalıdır.

Nimeti Hatırlatmak Bizden, Hatırlamak Sizden, Devamı Mevla Teâlâ’dandır.
Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın