Türkiye Hatibini Seçiyor 4. Yarı Final "Kocaeli" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor 4. Yarı Final “Kocaeli”


Fatih Medreselerinin düzenlediği “Türkiye Hatibini Seçiyor” yarışmasının 4. Yarı Finali Kocaeli Derince Spor Salonunda yapıldı.

 

Çok yoğun ilginin olduğu yarışma küçük Mehter Takımının misafirleri coşkulu bir şekilde karşılaması ile başladı.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

Ardından yarışmanın sunuculuğunu yapan Kocaeli ve Bölge İller Sorumlusu Arif Akyıl Hoca, Hafız Sami Geniş Hocayı kelamların en güzeli olan Allah’ımızın kelamını aşrı şerif okuması üzere sahneye davet etti.

 

Sami Hoca’nın müthiş aşrı şerif tilavetinden sonra Müftü ve Vaizlerden oluşan jüri heyeti yerlerine teker teker davet edildi.

 

Hoca kategorisinden ilk yarışmacı olarak yarışmaya İstanbul’dan katılan Muhammed Ali Şeker Hoca İslam’da Aile konusunu anlatmak üzere kürsüye davet edildi.

 

Talebe kategorisinden ilk yarışmacı Ali İmran Erdoğan, Namaz konusunu anlatmak üzere kürsüye davet edildi.

 

Yarışmacı talebenin ardından kürsüye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu davet edildi. Başkan Karaosmanoğlu yarışmacı talebeden çok etkilendiğini ifade ederek bu güzel vazifeyi üstlenen hocalara teşekkür ederek her zaman desteklenmeleri gerektiğini ve destekleneceğini ifade ettikten sonra kısa bir teşekkür ile sözlerini tamamladı.

 

Hoca Kategorisinden 2. yarışmacı olarak Osman Bayraktar Hoca, Sünnet konusunu anlatması üzere kürsüye davet edildi.

 

Ardından bölge kurs talebelerinden minik talebeler çıkarak hadis sunumları yaptılar.

 

Talebe kategorisinden 2. yarışmacı olarak Orhan Gazi Bayraktar, çocuk eğitimini anlatması üzere kürsüye davet edildi

 

Hoca kategorisinden 3. yarışmacı olarak yarışmaya Ankara’dan katılan Mehmet Akdemir Hoca, Tesettür konusunu anlatması üzere kürsüye davet edildi.

 

Son olarak talebe kategorisinden 3. yarışmacı olarak Muhammed Özyıldırım, Arkadaş konusunu anlatması üzere kürsüye davet edildi.

 

Yarışmacılar sunumlarını tamamladıktan sonra jüri üyeleri değerlendirmelerini yaparken sahneye yine bölge kursu talebelerinden bir grup çıkarak “Biz Senin Kıymetini Bilemedik Efenim” şiirini okudular.

 

Şiirin ardından Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar kürsüye davet edildi. Başkan Alemdar konuşmasını yaptıktan sonra sözü Fatih Medreseleri Genel Başkanına bıraktı.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi kürsüye davet edildi.

 

Hoca Efendi sözlerine teşekkür ile başlayarak yarışmayı organize edenlere, yarışmacılara, jüri üyelerine ve tüm misafirlere teker teker teşekkür ederek finalde yarışmaya hak kazanacak 4. finalistin açıklanacağı heyecanlı bekleyişi daha fazla bekletmeden sözü jüri sözcüsüne bıraktı.

 

Jüri Sözcüsünün açıklamış olduğu sıralama ise şöyleydi;

 

Hocalardan;

 

1. Osman Bayraktar Hoca

 

2. Mehmet Akdemir Hoca

 

3. M. Ali Şeker Hoca

 

Talebelerden;

 

1. Ali İmran Erdoğan

 

2. Muhammed Özyıldırım

 

3. Orhan Gazi Bayraktar

 

Yarışmanın sonunda ise çekiliş ile 10 talihli misafire 3 tablet 3 cep telefonu ve 4 adet hatim seti hediye olarak dağıtıldı.

 

 

103629042013

Yorum yapın