Türkiye Hatibini Seçiyor Denizli Elemeleri | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Denizli Elemeleri


denizli2

Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu Türkiye hatibini seçiyor elemelerinin Denizli bölümü Fatih kültür merkezinde yoğun katılımla beraber gerçekleştirildi.

 

Fatih medreseleri Denizli şube müdürü Kemal Arslan hocanın Aşrı şerifiyle başlanan gecede, programın tanıtım ve sunumunu Ege bölgesi genel sorumlusu Muhammed kaynar hoca yaparken, konuşmacılardan İslam da Aile konusunun sunumunu Fatih merkez bölgesinden İbrahim çelebi, İslam da ticaret konusunun sunumunu İstanbul kanarya şube sorumlusu Ahmet Karaarslan. Peygamber yolu ve sünnetler konusunu İstanbul yüzyıl şube sorumlusu Ramazan Söyleriz hoca, İslam da aile sunumunu İstanbul Arnavutköy şube hocalarından Rıdvan düzenli ve İslam da tesettür adlı sunumu yapan İstanbul Yenibosna şube hocalarından Rafet Geylani yaptı.

 

Ayrıca Fatih Medreseleri Denizli şubesi minik yavrularının ayet, hadis ve dualarla süslediği gecede katılımcıların duygu yoğunluğu yaşadıkları gözlendi, gecenin birincisi İslam da ticaret konulu sunumuyla Ahmet Karaarslan olurken, yarışmacıların hediyeleri Fatih medreseleri heyet kurulu üyelerinden Mesut Özdemir hoca tarafından verildi. Program Fatih medreseleri heyet kurulu üyelerinden Recep konuk hocamızın kapanış konuşması ve müsafahalarla son buldu.

 

81 ilde yapılacak olan elemelerde 500 hoca ve 500 talebenin kıyasıya mücadele vereceği büyük organizasyonun finali her ay 10 ilde yapılacak programlardan sonra Haziran 2013’de 20 bin kişilik spor salonunda.  Birinciye 20 bin,  İkinciye 10 bin,  Üçüncüye 5 bin TL’lik ödülün takdim edileceği gecede katılımcılardan çekilişle 10 kişiye Umre, 90 kişiye sürpriz hediyelerin dağıtılacağı finali İstanbul’da yapılacaktır.

 

 

 

 

 

 

Yorum yapın