Türkiye Hatibini Seçiyor Dudullu Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Dudullu Etabı


Fatih Medreselerinin 81 ilde düzenlediği Türkiye Hatibini Seçiyor yarışmasının ilk tur elemelerinin Dudullu etabı Ümraniye Dudullu mescidinde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

 

Yarışmanın jüri üyeliğini İrşad Kur’an Kursu hocası İsmail Kaya, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) hafızlık arkadaşı Mehmet Sarıcalıoğlu, Fevzi Çakmak Camii İmam Hatibi Mehmet Hibe gerçekleştirdi.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

Programımız Kumrulu Kursu talebemiz Muhammed Fatih Özkan talebemizin açılış aşrı ile başladı.

 

Programımız 2 grup talebe ve hoca kategorisinde gerçekleştirildi.

 

Talebe kategorisinde yarışmamızı namaz konusu ile İsmail Dinçer birinci olurken, Allah ve peygamber sevgisi ile Hüseyin Bıyık ikinciliği, çocuk eğitimi konusu ile Mahmut Uslu üçüncü olmaya hak kazandılar.

 

2. Talebe grubumuzdan İslam’da Çocuk Eğitimi ile Hüseyin Canözkan talebemiz birinci olurken, Enes Özkan talebemiz ikinci olmaya hak kazandılar.

 

Hoca kategorisinde yarışmamızın birinciliğini İslam’da tesettür konusu ile Köksal Polat hocamız elde ederken, Serhat Bingöl hocamız İnsan konusu ile ikinci, Gürkan Yayla hocamız sünnet konusu ile üçüncü olmaya hak kazandılar.

 

Programımızın sonunda cemaatimize büyük bir sürpriz hazırlandı. Kainatın Efendisi Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in Kabe örtülerine sarılmış sakalı şerifi cemaatimize sunuldu.

 

Tekbir ve salavatlar eşliğinde Peygamber Efendimizin sakalını öpmek bütün cemaatimize nasip oldu Elhamdülillah.

 

Daha sonra yapılan çekiliş ile cemaatimize sürpriz hediyeler dağıtılıp programımız sona erdi.

 

 

 

083422032013

Yorum yapın