Türkiye Hatibini Seçiyor İlk Yarı Final "Beykoz" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor İlk Yarı Final “Beykoz”


Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu “Türkiye Hatibini Seçiyor” yarışmasının ilk tur ve çeyrek final elemelerinden sonra ilk yarı final elemesi Beykoz Talia Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Yarışmamızın sunuculuğunu Fatih Medreseleri Kavacık Genel Merkez Müdürü Osman Bayraktar Hoca üstlendi ve açılış aşırını okumak üzere kıraat yarışmasında Dünya ikincisi ve Türkiye birinciliği olan Adem Bilir Hocayı mikrofona davet etti.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

 

Hocamızın muhteşem kıraatinden sonra yarışmaya başlamak üzere jüri üyeleri yerlerine davet edildi. Yarışmamızın Jüri üyeliğini Dünya İkincisi ve Türkiye Birincisi kurra hafız Adem Bilir Hoca, Doç. Dr. Timuçin Oğuş, Rüzgârlı Bahçe Ortaokul Müdür Yardımcısı Murat Kahraman, İlahiyatçı Yazar Emekli Din Görevlisi Hızır Çakır Hoca üstlendi.

 

Yarışmamızın yarı finali talebe ve hoca kategorisi olmak üzere 3’er yarışmacıdan oluşmaktaydı. Yarışmamızın hoca kategorisinde birinciliğini İnsan konusu ile Ahmet Binici elde ederken, İslam’da Aile Konusu ile Muhammed Oruç ikinci ve İslam’da Ticaret konusu ile Ali İlhan Hocamız üçüncü olmaya hak kazandılar.

 

Yarışmamızın talebe kategorisinde birinciliği Çocuk Eğitimi konusu ile Ahmet Faruk Yurdakul elde ederken, Namaz konusu ile Muhammed Raşit Turan talebemiz ikinciliği , üçüncülüğü ise Namaz konusu ile Muhammed Ulusal talebemiz elde etmişlerdir.

 

Programımız Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin teşekkür konuşması ve çekiliş ile sona erdi.

 

 

 

 

Yorum yapın