Türkiye Hatibini Seçiyor Kocaeli Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Kocaeli Etabı


dsc_0207

Türki Hatibini Seçiyor Kocaeli elemeleri 23 Şubat Cumartesi günü saat 19.00 itibariyle Kocaeli Zübeyde Hanım kültür merkezinde gerçekleştirildi.

 

Halkın salonu hınca hınç doldurduğu programda sunuculuğu Fatih Medreseleri Sakarya İl sorumlusu M. Sıdık Gülhan hoca yaparken, açılış aşırını Kocaeli şubemizin minik talebelerinden Anıl Sıraç Hacımurtazaoğlu okudu.

 

videotiklaaaa112

 

Daha sonra açılış konuşması için kürsüye gelen Fatih Medreseleri Kocaeli Bölge Sorumlusu Arif Akyıl Hoca hitabetin öneminden bahsederek, misafirlerine kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı.

 

Jüri üyeleri; Derince Esentepe Merkez Cami İmam Hatibi Şerafettin Ulutaş hoca, Gültepe Zeytinlik Cami İmam Hatibi İsmail Yılman hoca, Yunus Emre Cami İmam Hatibi Reşit Kazancı hoca ve Ali Yazıcı hoca efendilerin yerlerine davet edilmesi ile yarışmacı hocaların ve talebelerin sunumlarına geçildi.

 

Hem birincilik için ter döken, hem de katılımcılara 8 farklı konuda önemli bilgiler aktaran yarışmacılar halkın büyük beğenisini topladı.

 

Kocaeli kursumuzda eğitim gören minik talebelerin sunumları, okudukları ayet ve hadis manaları halkın yoğun teveccühünü kazandı ve alkışlarla karşılandı.

 

Jüri değerlendirmelerini yaparken kürsüye gelen Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, katılımcılara yarışmacılara ve programı organize eden yetkililere tek tek teşekkür ederek, bu tür program ve etkinliklerin öneminden bahsetti.

 

Sonrasında jüri adına kürsüye gelen Yunus Emre Cami İmam Hatibi Reşit Kazancı hoca yarışma sonucu ve jüri kararlarını şu şekilde açıkladı;

 

Hocalardan;

 

  1. Ahmet Binici Hoca,
  2. Hikmet Bozdağ Hoca,
  3. Abdurrahman Kalkan Hoca.

 

Talebelerden;

 

  1. M. Fatih Özkan,
  2. Fatih Küpelioğlu,
  3. Mahmut Kamer.

 

Son olarak çekilişle katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edildi ve program musafaha ile son buldu.

 

uwfphjfs

Yorum yapın