Türkiye Hatibini Seçiyor Malatya Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Malatya Etabı


dsc_0435

Fatih Medreselerinin 81 ilde 81 ilden 500 Hoca ve 500 talebe yarışmacının katıldığı ve yaklaşık 40 ilde yarışmaların tamamlandığı organizasyonun Malatya etabı 1000 kişilik Belediye Konferans Salonunun tamamının dolduğu ve yüzlerce insanın salona giremediği muhteşem bir gece yaşanmasına vesile oldu.

 

 

Yarışmacılar ve konuları ise şöyle idi;

 

– Sünnet Konusu: Fatih Erkuş Hoca

 

– Tesettür Konusu: Ömer Turna Hoca

 

– Ticaret Konusu: Murat Bayaral Hoca

 

– İslam’da Aile: Erhan Yılmaz Hoca

 

– İnsan Konusu: Abdülaziz Doğan Hoca

 

Hepsi birbirinden kıymetli hocaların yarışması nefesleri kesti. Yarışma sonunda Birinciliği Ömer Turna Hoca, İkinciliği Murat Bayaral Hoca, Üçüncülüğü ise Erhan Yılmaz Hoca kazandı.

 

 

Yarışma Saray Camii İmamı Muhittin Sarıkaya Hoca Efendi’nin aşırı ile başladı. Daha sonra; Jüri üyeliklerine, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Zülfikar Durmuş, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Selahaddin Yıldırım, Malatya Baş Vaizi Mısır Ezher Üniversitesi Mezunu Talha Uğurlu, İlahiyat Fakültesi mezunu Yusuf Ziya, Paşa Camii İmamı Yusuf Aslan Hoca Efendiler jüri koltuğuna davet edildiler.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

Ardından yarışma başladı. Yarışmacıların sunum aralarında Fatih Medreseleri Marmara Bölge Müdürü Sayın Sami Geniş Hoca ve Malatya Kolej Camii imamı aşır okudular.

 

 

AK Parti Malatya Milletvekili Sayın Hüseyin Cemal Akın duygu ve düşüncelerini anlatmak üzere kürsüye davet edildi.

 

 

Sayın Cemal Akın konuşmasını şöyle devam ettirdi. ”Kıymetli Hocalar, Kıymetli Malatyalılar huzurunuzda Mahmud Efendi Hazretlerine şükranlarımı sunarım. Kur’an’ın unutulmaya yüz tuttuğu bu zamanda böyle çalışma ve faaliyetlerine devam eden Masum Bayraktar Hocam’a teşekkür ederim. Bizler Hükümet olarak din için elimizden geleni yapıyoruz. Kur’an-ı Kerim-i eğitim müfredatına soktuk. İnşallah din için azmimizi korursak Allah’ın nurunu söndürmeye kimsenin gücü yetmez. Sizler yani 21. yüzyılın sahabeleri gibi çek üstün bir temsil eden hocalar; Allah cümlenizden razı olsun. Hepinize ve Halkımıza teşekkür ederim, geceniz mübarek olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Programa Malatya AK Parti İl Başkanı Sayın Bülent Tüfekçi, MHP Malatya İl Başkanı Sayın Av. Arif Yıldız, AK Parti İlçe Başkanları ve MHP İlçe Başkanları şahsen programa iştirak ettiler.

 

 

AK Parti Malatya Milletvekili Sayın Mustafa Şahin ve Malatya Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır çelenk ve tebrik telgrafı ile programa iştirak ettiler.

 

 

Jüri Yarışmacıların puanlarını değerlendirirken, Fatih Medreseleri Genel Başkanı Sayın Masum Bayraktar Hoca Efendi feyiz dolu kısa bir konuşma yaparak istisnasız herkese teşekkür etti. Özellikle din davalısı siyasilere çok dua ettiklerini çalışmalarında muvaffakiyetler ihsan etmesini yüce Mevla’mızdan niyaz ediyorum, diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Ardından Jüri Başkanı sonuçları açıkladı. Dereceye giren yarışmacılara hediyelerini Sayın Masum Bayraktar Hoca Efendi ve Sayın Cemal Akın verdiler. Program tekbirler eşliğinde, musafaha ile son bulurken dışarıda ise tüm katılımcılara dağıtılan Kur’an-ı Kerim alma yarışı hala devam ediyordu.

 

 

Tüm Malatya halkı mutlu ve tebessümlü bir halde evlerine dağılırken böyle programların devamlı yapılmasını belirterek kendilerine dua etmelerini belirttiler.

 

 

Yorum yapın