Türkiye Hatibini Seçiyor "Mekke Mescidi 1. Tur" Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor “Mekke Mescidi 1. Tur” Etabı


Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu Türkiye Hatibini Seçiyor yarışmasının Sultangazi Etabı Mekke mescidinde gerçekleştirildi.

 

Programımızın sunumunu Hikmet Bozdağ Hoca gerçekleştirdi ve yarışmamızın jüri üyelerini yerlerine davet etti.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

 

Programımızın jüri üyeliğini Şeyhül İslam İsmail Efendi Derneği Başkanı Yusuf Özkan, Trabzon Abider Dernekleri Başkanı Yavuz Ulusal, Edebiyat Öğretmeni Hasan Günhan ve Arafat Camii eski İmam Hatibi Abdurrahman Hoca gerçekleştirdi.

 

Daha sonra bir aşrı şerif okumak üzere Fatih Medreseleri Merkez Kurs hocalarımızdan Abdulmelik Polat Hocayı kürsüye davet etti. Abdulmelik hocamızın aşrı şerifinden sonra ilk yarışmacımız olarak Gürani Bayrak Hoca İslam da Tesettür konusunu anlatmak üzere kürsüye çıktı, hocamız sunumunu yaptıktan sonra talebelerimizden Ahmet Uzunoğlu Kur’an-ı Kerim ve ehemmiyetine dair sunumunu yapmak üzere kürsüye geldi.

 

Daha sonra ikinci Nazif Tekindur Hoca İslam da Aile konulu sunumunu yaptıktan sonra Serhat Çellioğlu Hoca İslam da Ticaret konulu sunumunu yapmak üzere kürsüde yerini aldı. Daha sonra ikinci yarışmacı talebemiz Ali İmran Erdoğan, Namaz konulu sunumunu bizler ile paylaşarak namazın ehemmiyetini beyinlerimize adeta nakşetti.

 

Daha sonra Sünnet konusunu anlatmak üzere Uğur Çankaya Hoca kürsüye çıktı. Son olarak İnsan konusunu anlatmak üzere Akın Sözen Hoca sunumunu yaptı ve ardından jüri üyelerimiz son değerlendirmelerini yaptılar.

 

Yapılan değerlendirmeler neticesinde;

 

Hoca kategorisinde;

 

1- Akın Sözen Hoca,

2- Gürani Bayrak Hoca

3- Nazif Tekindur Hoca

 

Talebe kategorisinde;

 

1- Ali İmran Erdoğan

2- Ahmet Uzunoğlu

 

 

 

 

asdfasf

Yorum yapın