Türkiye Hatibini Seçiyor Van Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Van Etabı


img_0572

Türkiye Hatibini Seçiyor Van etabı Erenoğlu Konferans Salonunda yapıldı.

 

Fatih Medreseleri Van Bölge sorumlusu Ahmet Özcan hocanın sunuculuğunu üstlendiği programda, Van Ulu Cami İmam Hatibi Abdurrahman hoca mükemmel sedası ile Van halkına Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundu.

 

Açılış konuşmasına çağrılan Fatih Medreseleri Bölge sorumlusu Nafi Yazıcı hoca selamlama ve hoş geldiniz konuşması ile beraber programın içeriğini paylaştı.

 

videotiklaaaa112

 

 

Daha sonra sırası ile İslam da Tesettür konulu sunumunu yapmak üzere Erzurum şubesi hocalarından Tevfik Sönmez hoca, İslam da Aile konulu sunumu ile İstanbul Fatih bölge sorumlusu M. Ali Şeker hoca, İslam da Ticaret konulu sunumu ile Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesi Ahmet Boyaci hoca, Sünneti Seniyye’nin önemi hakkında Kars şube müdürü Mahmut Çiftçi hoca ve İnsan konulu sunumu ile Ümraniye şubesi hocalarından Emre Alpaslan çok güzel bilgiler sundular.

 

Yarışmaya Van şubemizin talebeleri aşır, şiir, dua ve dini bilgiler soru ve cevapları ile renk kattı.

 

Programın kapanış konuşmasında Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesin Yasin Başkeser hoca öncelikle jüri üyelerine, katılan hocalara, talebelere, anne ve babalarına, tüm Van halkına ve Fatih Medreseleri onursal başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’ye, üstadımız Mahmut Efendi Hazretlerimize (k.s.) çok çok teşekkür ederek başladı.

 

Özellikle Hoca Efendi ahlakın kanunla değil, medreselerle düzeleceğine işaret ederek beşikten mezara herkesi medreselere davet etti.

 

Van etabının sonuçları; M. Ali Şeker hoca birinci, Mahmut Çiftçi hoca ikinci, Ahmet Boyaci hoca üçüncü olmuştur.

 

Birincilere plaketleri takdim edilip, programa katılan 20 kişiye sürpriz hediyeler verilerek, program musafaha ile son buldu.

 

235124022013

Yorum yapın