Türkiye NATO'ya Güvenmemelidir | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye NATO’ya Güvenmemelidir


Son zamanlarda küfür ehli Müslümanlar üzerinden yine çeşitli oyunlar oynuyor. Geçtiğimiz günlerde Rusya, DAEŞ’i vurma bahanesiyle Suriye topraklarına saldırdı. Ancak görülen o ki hedefte yine başka şeyler var. Her zamanki gibi bahane başka ulaşılmak istenen amaç başka olacak. Sayın Başbakan Davutoğlu’nun da dediği gibi Rusya DAEŞ’i değil başka hedefleri vurdu. 57 bombardımandan 55’nin ılımlı muhalefete yönelik olması bunun en somut delilidir. Ilımlı muhalefet ifadesi kimseyi yanıltmasın. Bu ifadenin karşılığı masum sivil halk aslında. Kısacası kâfir, her zaman sağ gösterip sol vurmuştur. Ama ne hikmetse biz Müslümanlar da hep sağ ele bakmayı kendimize adeta şiar edinmişiz. Bizim sürekli sağ ele bakışımız, onların süslü ifadelerinden ve yapmacık, dostane gibi gözüken tavırlarından ileri gelmektedir. Oysaki küfrün sağ eli okşar gibi yaparken sol eli her zaman yumruktur. Bunu nerden mi biliyoruz? Tabi ki Rabbimizden:

“Eğer onların güçleri yetse, sizi dininizden döndürünceye kadar size karşı savaşa devam ederler.” (Bakara: 217)

Dünya üzerinde yıllardır hep aynı senaryoyu izliyoruz. Olan hep Müslüman kardeşlerimize oluyor. Yağmalanan, bombalanan, işkence gören ve öldürülen hep Müslümanlar! Rabbimiz aleyhimize gibi gözüken bu hadiseleri en kısa zamanda lehimize çevirsin.

Küfür ehlinin pis bakışları,  başta Ortadoğu olmak üzere tüm İslam coğrafyalarının üzerine dikilmiş durumda. Salyalarını akıta akıta Müslüman kanı üzerinden pazarlık yapan ülkeler, aç sırtlanlar gibi avdan büyük pay almanın peşinde.

Şu an dünya üzerindeki tüm tantana bunun üzerinden işliyor. Bu olumsuz süreç son zamanlarda Suriye üzerinden alevlendirilmek isteniyor. Şimdide Rusya bombalamaya başladı. Kendi kirli emelleri uğruna Müslümanları diledikleri gibi katlediyorlar. Rusya saldırısının ardından, NATO Genel Sekreteri’nin yaptığı açıklamalar ne kadar gülünç. Ne diyor Genel Sekreter; NATO’nun ana görevi savunmadır diyor. Bu ifadeye kim inanır? Suriye’de katledilen onca sivil insan ne için öldürüldü ve hala neden öldürülüyor? Madem dünyayı daha güvenilir ve yaşanılır bir hale getirmek için kuruldu NATO e hadi o zaman kurtarın bu insanları. Olmaz kurtarmazlar, neden mi? Çünkü öldürülenler Müslümanda ondan!

Başka ne diyor genel sekreter: “Rusya’nın Suriye’deki varlığının arttığını biliyoruz.  Türkiye’nin hava sahasının ihlal edildiğini biliyoruz. Rusya sadece karada değil, Akdeniz’in doğusundaki varlığını da arttırdı. Rusya Suriye’de modern silahlarını test ediyor.” Kâfirin kâfiri bu şekilde ifşa etmesini sakın hayra yormayalım. Emin olun kâfirden bize dost olmaz! NATO’nun bu çıkışları sakın bizleri aldatmasın. Rahmetli Erbakan’ın; “ NATO ve Varşova Paktları İslam’a karşı yeni bir haçlı orduları şeklinde birleşmiştir.” sözü çok manidardır.

Yapılan entrikalar, tüm çıplaklığı ile ortadayken NATO Genel sekreterinin dünyanın gözü önünde utanmadan ve sıkılmadan söylediği şeye bakın; Rusya gücünü arttırmış ve modern silahlarını deniyormuş. NATO üyesi olan Amerika, Fransa, İngiltere ve İtalya sanki yıllarca dünyada farklı şeyler yaptı. Bugün Ortadoğu’nun ve Afrika’nın hali ortada her yer Müslüman kanıyla sulandı. Genel sekretere sormak lazım Amerika Irak’ta ve Afganistan’da yeni silahlarını kullanmadı mı?

NATO üyesi ülke olmamız, bizlerin güvende olduğu anlamına gelmez. Türkiye kesinlikle bu hataya düşmemelidir. Bizi üye olarak kabul etmeleri, tamamen politik bir manevranın ürünüdür. Bizleri almış olmaları bizden hoşnut oldukları anlamına gelmez. Buna delil isteyenler için Yüce Rabbimiz Bakara suresinin 120. Ayetinde açıkça şöyle buyuruyor: “Sen onların dinine uymadıkça ne Yahudiler ne de Hristiyanlar asla senden hoşnut olmazlar.”

Artık Müslümanların uyanma vakti geldi de geçiyor. Yıllardır üstümüzden rant elde eden küffarın lehimize değil sürekli aleyhimize arkadan işler çevirdiğini bilmeliyiz. Aslında arkamızdan değil düpedüz göz göre göre ya da göstere göstere aleyhimize işler çeviriyorlar.

Müslümanın Müslümandan başka dostu yoktur! Dost gibi görünseler dahi küfür ehline asla güvenmemeliyiz. Güzel Allah’ımız bu hususta bizleri Maide suresinin 51. Ayeti kerimesinde şu şekilde uyarıyor: “Ey inananlar! Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.” Bu ayet ile Allah’ımız bizleri ikaz ediyor. O yüzden bu ikazı mutlaka her Müslümanın aklının bir köşesine hatta her zerresine yerleştirmesi gerekir. Mevla’mızı dinlemeliyiz, kurtuluşun başka çaresi yok. Kurtuluşun reçetesini Amerika’dan, Avrupa Birliğinden, NATO’dan beklememeliyiz. Onlardan Müslümana çare değil ancak ve ancak zulüm, işkence ve ölüm gelir. Bugüne kadar hep öyle oldu. Bundan sonrada hep bu şekilde devam edecektir. Bunun değişmesini beklemek saflık olur. Hatta ağır olacak belki ama ahmaklık olur.

Peygamber Efendimiz (S.A.V) bir hadis-i şeriflerinde ne buyuruyor: “Mü’min aynı delikten iki defa sokulmaz, ısırılmaz.” Günümüze baktığımızda bırakın iki defa sokulmayı sürekli ısırıldığımız halde, kendimizi hep onların yanında ya da onlarla işbirliği içinde olunca emniyette ve huzurda olacağımızı sanıyoruz. Rabbim bu hatalı bakıştan cümlemizi muhafaza etsin.

Son olarak Mü’minin en büyük silahı olan dua ile yazımızı bitirelim. Yüce Rabbimiz, tek millet olan küfür ehline karşı tüm Mü’minleri korusun. Oynadıkları oyunları ve hileleri kendi başlarına çevirsin. Biz ümmeti Muhammed’e de tez zamanda uyanmayı nasip etsin. Gerçek kardeşliği ve beraberliği ikram eylesin.

Küfre karşı uyarmak bizden, uyanmak sizden, muvaffakiyet Allah (C.C)’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşler Kurulu

 

Yorum yapın