Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor 22 Mart'ta Başlıyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor 22 Mart’ta Başlıyor


Fatih Medreseleri haftalık düzenlediği İstanbul bölgesel hocalar toplantısının Ocak ayı son toplantısı yapıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Masum Bayraktar Hoca Efendi mahalle temsilcilikleri ile yaptığı toplantılardan bahsetti.

Hoca Efendi konuşmasında; Murat Bayaral hocamızın mahalle temsilcileri ile yaptığımız toplantıda anladık ki “insanlar bizden bir adım  bir çalışma bir hareket bekliyor” aynı şekilde Beykoz mahalle temsilcileri ile yaptığımız toplantıda onlara çalışmalarımızı ve projelerimizi anlattığımızda içlerinden ağlayanlar oldu “Rabbimize şükürler olsun ki bizi böyle bir çalışmanın içine girmeyi nasip etti” diyerek çalışmanın ehemmiyetini tastikleyenler ve memnuniyetini dile getirenler oldu.

Yeter ki biz çalışmalarımızda ki samimiyeti yakalayalım, Allah bizim önümüzü açacaktır. Efendi babamız müjdeyi vermiş, bizim sadece samimi olmamız lazım vazifeler yüklenmemiz lazım çalışmalarımızı arttırarak yapılması gerekeni yapmalıyız işi tamamlayacak Allah’tır biz sadece vazifemizi yapalım .

Bizler elimizden geleni, gücümüzün yettiğini yapacağız. Misalen “Hac vazifesini yaparken Hira nur mağarasında ziyarete gittiğimizde dağa çıkarken ve inerken ellerimizde çöp poşetleriyle dolaşarak oraya gelen misafirler kirli görmesin diye etraftaki çöpleri toplamaya çalışıyoruz. Bizden gören hacılar da aynısını yapmaya başladı” Yani ufak gördüğümüz çalışmalar çok güzel bir çalışmaya dönebiliyor, Her çalışmamız illaki verimli oluyor.

Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor 22 Mart’ta Başlıyor

Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor Programıyla ilgili bilgilendirme Yapan Yusuf Özkan Hocamız

Programın konferans şeklinde yapılacağını duyurdu.

22-23 Mart tarihlerinde yapılacaklar;

Kayseri-Sivas (Ömer Turna Hoca, Resul Kaynar Hoca)

Denizli-Manisa (Muhammed Kaynar Hoca, Yusuf Özkan Hoca)

Kocaeli-Bursa (Reşit Kazancı Hoca Hoca, Ahmet Binici Hoca)

Trabzon-Erzurum (Yavuz Selim Ulusal Hoca, Selim Ulusal Hoca)

Sakarya-Kastamonu (Recep Konuk Hoca, Ahmet Güngör Hoca)

Adana-Gaziantep (Mehmet Eyvaz Hoca, Ahmet Boyaci Hoca)

Malatya-Ankara (Mesut Özdemir Hoca, Mehmet Akdemir Hoca)

Van-Diyarbakır (Yasin Başkeser Hoca, Murat Bayaral Hoca)

Yusuf Özkan Hoca’nın konuşmasının ardından Heyet Kurulu Üyelerinden Mesut Özdemir Hoca, Reşit kazancı hoca ve Yavuz Selim Ulusal Hoca heyet toplantısında alınan kararlar ile ilgili bilgilendirme yaptı.

 

Fatih Medreseleri
 

 

Yorum yapın