Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor "Bursa Etabı" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor “Bursa Etabı”


Fatih Medreseleri’nin tüm Türkiye’de düzenlediği “Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor”  Bursa etabı Emek Kültür Merkezinde yapıldı.

Bursa ve bölge iller sorumlusu Sami Geniş Hocamız hoşgeldiniz konuşması yaparak misafirlere programın akışı hakkında bilgi verdi.

Ardından Bursa Emek Şubemizde okuyan minik talebemiz Aşrı Şerif okudu.

Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra İstanbul’dan katılan Fatih Medreseleri Heyet üyesi Ahmet Binici hoca açılış konuşması yaptı.

“Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor” konferanslarının düzenlenmesinin sebebini açıklayan Ahmet Binici Hocamız tüm gençliğimizin Resulullah’ı (s.a.v.) tanıyarak O’nun ahlakı öğrenerek O’nu kendilerine önder olarak görene kadar böyle programların yapılması gerektiğini vurguladı.

Konferansın ilk konuşmacısı olarak İstanbul Fatih Merkez kursundan programa katılan Abdullah Cahit Taşkıran Peygamber Efendimiz (s.a.v.) anne, babası ve doğumu konulu konuşmasını yaparak küçük yaşta olmasına rağmen konuşmasındaki hitabetiyle dinleyenleri kendine hayran bıraktı.

Hocalardan konuşmacı olarak İstanbul Kavacık’tan konferansa katılan Osman Bayraktar Hoca Peygamberimize (s.a.v.) yapılan eza ve cefalar konulu konuşmasını yaparak salona duygu dolu anlar yaşattı.

İstanbul Fatih Merkez kursunda eğitimine devam eden Orhan Gazi Bayraktar Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ibadet anlayışı anlattı.

Ardından Fatih Genel Merkezinde Hocalık yapan Fatih Uslu Hoca Peygamber Efendimizin (s.a.v.) Sosyal Hayatı konulu konuşmasını yaptı.

“Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor” Adana etabında olan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi telekonferans sistemi ile konferansa katılarak Peygamber sevdalısı olan tüm katılımcılara teşekkür etti.

Son konuşmacı olarak Fatih Merkez kursumuzda eğitimine devam eden Mahmut Uslu Peygamber Efendimizin (s.a.v.) çocuklara davranışı konulu konuşmasını yaptı.

Kapanış konuşması olarak Fatih Medreseleri Heyet üyelerinden Reşit Kazancı hocamızın konuşmasını ardından konuşmacılara programda emeği geçenlere plaket ve kura çekimi ile katılımcılara hediye dağıtlarak program sonlandırıldı.

Sami Geniş Hoca Sunucu

Ahmet Binici Hoca Açılış

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Telekonferans

Talebe Sunumları

Orhan Gazi Bayraktar

Muhammet Uslu

Abdullah Taşkıran

Osman Bayraktar Hoca

Fatih Uslu Hoca

Reşit Kazancı Hoca

Yorum yapın