Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor "Malatya Etabı" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor “Malatya Etabı”


Fatih Medreselerinin düzenlemiş olduğu “Türkiye Peygamberine Sahip Çıkıyor” konferansının ilk etabı olan  Malatya etabı halkın yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi, Elhamdülillah.

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyelerinden Mesut Özdemir hocanın sunumunu yaptığı konferans Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp, Malatya sorumlusu Fatih Demir hocamızın açılış konuşması ile devam etti.

Hoca ve talebelerimizin Peygamber Efendimizin (s.a.v.) yaşantısından sunumları ile gerçekleşen program, Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin konuşması ile sona erdi.

Hoca Efendi Konuşmasında gençliğin durumuna dikkat çekerek eğitim kalitesinde peygamberin ahlakının yaşatılmasına önem verdi. Ayrıca katılımcılara “Sizler Resulullah’a sahip çıktınız. Allah da mutlak size sahip çıkacaktır” dedi.

Konuşmacılardan Yusuf Ergün Hoca Peygamberimizin Gençliği, Ali ilhan Hoca Peygamberimize yapılan eza ve cefalar, Mümin Mercan hoca Peygamberimizin ahlakı konularını anlattılar.

Talebelerden ise M. Fatih Küpelioğlu Peygamberimizin Çocuklara karşı davranışı, Şamil Özdemir kıssadan hisse konuları anlattılar.

Kura çekimi ile katılımcılara tabletlerin dağıtıldığı program erkeklerle toplu musafaha yapılması ile sonlandırıldı.

Programın yapılmasında emeği geçen Fatih Demir Hocamıza teşekkür ederiz

Fatih Demir Hoca Sunucu

Mesut Özdemir Hoca Açılış

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi

Aşır

Talebe Sunumları

Muhammet Fatih Küpelioğlu

Şamil Özdemir

Ahmet Faruk Yurdakul

Ali İlhan Hoca

Mümin Mercan Hoca

Yusuf Ergün Hoca

Yorum yapın