Vuran Suriye Mi? Durdurulması Gereken Türkiye Mi? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Vuran Suriye Mi? Durdurulması Gereken Türkiye Mi?


dsc_0063

Fatih Medreseleri İstanbul 4. Bölge Erkek şubelerinin yıl sonu merasimini Kağıthane Has Bahçe’de yaptı. Programda yaşları 4 ile 6 yaşları arasında değişen yavruların Kur’an tilavetleri ve sunumları izleyenlerin gözlerinin dolmasına vesile oldu.
 

Merasimde konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Fatih Medreseleri ilkleri gerçekleştiriyor diyerek yeri geldi camilerde, yeri geldi konferans salonlarında, yeri geldi stadlarda, yeri geldi piknik alanlarında merasimlerini gerçekleştiriyor” dedi. Hoca Efendi sözlerine şöyle devam etti; “Bizleri böyle güzel bir ortamda bir çatı altında toplayıp, talebeleri yetiştirmekte emeği geçenlerden Allah razı olsun. Mevla çocukluklarında başladıkları İslam’ı, yaşama aşkını son nefeslerine kadar sürdürebilmeyi onlara da, bizlere de ikram eylesin” dedi.

 

Hoca Efendi konuşma sonrası Suriye ile gerginlik ile alakalı sorulan soruya cevap verdi; “Suriye’nin şu an büyük bir iç savaşın içinde olduğu, kendi ülkesi içindeki karışıklıklar ile başa çıkamazken birde Türkiye gibi bir ülkeye savaş sebebi sayılabilecek bir harekette bulunması akla mantığa aykırı bir harekettir. Türkiye’nin uluslararası alanda büyük bir hızla ilerlediğini bundan rahatsız olan dış mihrakların hükümeti kendi halkına karşı aciz ve zafiyet içerisinde göstermek için bu yola başvurulmuş olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu” ifade etti.

 

TÜRKİYE BU TEZGAHA BİR DAHA GELMEZ


“Türkiye buna benzer bir olay ile 1. dünya savaşında da karşılaşmış türlü hileler ile savaşın içine çekilmişti. Şuan izlenen yolda bundan farklı değildir” diyerek sözlerini sürdürdü.

 

TÜRKİYE’MİZİN BAŞI SAĞOLSUN


Konuşmasının sonunda Hoca Efendi; “Hakkari’nin Dağlıca ilçesinde canlarını feda edip bu vatan uğruna şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı dileriz, bu vesile ile Türkiye’mizin başı sağolsun, daha can yanmasın analar ağlamasın, uzlaşmaydı, barıştı gibi gayri ciddi ifadeler artık tüm vatandaşlarımızın canını sıkmıştır. Halkımız top yekün bu meselenin bir türk kürt meselesi kavgası olmadığının farkına varmıştır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Merasim tebrik konuşmaları ve dualarla sona erdi.

 

 

 

 

Yorum yapın