Fatih Medreseleri 2012 Yılının 3. Genel Toplantısı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri 2012 Yılının 3. Genel Toplantısı


dsc_0255

DOĞRUYA DOĞRU YANLIŞA YANLIŞ

 

Fatih Medreseleri tarafından İstanbul ve Anadolu olarak toplam 175 şube ile her üç ayda bir düzenlediği Genel toplantı başarılıbir şekilde tamamlandı. Yaklaşık 600 kişilik hoca kadrosuyla düzenlenen toplantı da özellikle yaz kursları ve üç aylık çalışmalar ve 12 Ağustos 2012 Pazar günü Abdi İpekçi de gerçekleştirilecek Kur’an ziyafeti ve icazet merasimi değerlendirildi.

 

EĞİTİM SİSTEMİ MÜSLÜMANLAR İÇİN TAM BİR KAOS

 

Toplantı da konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi çarpıcı açıklamalarda bulundu; “Bu sene bir düzenleme yapıldı o da 4+4+4. Bizler ilk 4’ten sonra yavrularımıza eğitim serbestliği getirilmesini beklerken tam bir engelle karşı karşıya kaldık. Hafız adayı 3.200 talebemizi eğitim sistemi yüzünden kaybettik” dedi.

 

Yapılan bütün mücadelelere rağmen resmi yönden herhangi bir gelişme olmadığını söyleyen Hoca Efendi halkımızın 4+4+4’ün içeriği ve getirileri hakkında bilinçlendirilmesi gerektiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

 

Genel toplantı üç aylık zamanda yaptığı çalışma neticesinde başarı gösteren Hoca, Müdür ve Bölge Müdürlerine plaket ve hediyeleri verildi. Aynı zamanda 81 il’de yapılan Örnek Genç Konferans birincileri de ödüllerini aldılar.

 

Toplantı değerlendirmeler ve musafaha ile sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın