Yaralara Merhem Olmaya Devam Ediyoruz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Yaralara Merhem Olmaya Devam Ediyoruz


Geçtiğimiz günlere Çanakkale’de yaşanan deprem, bölgede korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. 5.3 şiddetindeki depremin ardından zaman zaman yaşanan artçı depremler ile bazı köy evlerinin yıkılması özellikle o bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızda büyük tedirginliğe neden oldu.  Ayvacık ilçesinin Tuzla köyünde evlerine giremeyen köy sakinleri, yaşamlarını zor şartlar altında konteynerlerde sürdürüyor. Yaklaşık 70 konteynerde korku içinde yaşam mücadelesi veren vatandaşlarımıza kayıtsız kalmayan Fatih Medreseleri, bu hususta yine üstüne düşen görevi yerine getirmek için yardım kampanyası başlattı.

Fatih Medreselerinde görevli tüm hoca kadrosunun hummalı bir çalışmaya girmesi ve bünyesinde bulunan FMTV aracılığı ile ihtiyaç sahibi mağdur vatandaşlarımız adına başlatılan yardım kampanyası güzel bir şekilde halkımızın duyarsız kalmadığı ve büyük teveccüh gösterdiği yardım kampanyasıyla İslam kardeşliği bir kez daha gösterilmiş oldu. Rabbim bu kardeşlik şuurunu daim eylesin!

Deprem bölgesi için toplanan yardımlar, Fatih Medreseleri Genel Merkezinde bulunan depodan alınarak, koliler halinde araca yüklendi. Daha sonra araç, Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendinin yaptığı güzel bir dua ile yola çıktı. Şükürler olsun, yardım ekibimiz ve aracımız aynı gün içinde sağ salim menziline ulaştı. Elhamdülillah, toplanan yardım malzemeleri, Çanakkale’deki mağdur kardeşlerimize bizzat elden teslim edildi.

Tuzla köyünde soğuk kış şartlarında konteynerde yaşama tutunmaya çalışan kardeşlerimizin yüksek teveccühü ile karşılaşan ekibimizin, yapılan duaların ve edilen teşekkürlerin tarifsiz olduğunu beyan etmesi, gerçekleştirilen bu kampanyanın ne kadar yerinde olduğunu bizlere göstermiş oldu. O nedenle Fatih Medreseleri Vakfı, inşallah bundan sonra da dünyada ve ülkemizde bulunan tüm ihtiyaç sahibi mazlum ve mağdur kardeşlerimize yardım elini uzatmaya devam edecektir. Rabbim şimdiden yapılan ve yapılacak olan tüm hayırlarımızı kabul eylesin!

Son olarak Fatih Medreseleri Vakfı, dünya üzerinde başlatılan bu yardım ve kardeşlik hareketine sessiz kalmayan herkese kamuoyu huzurunda şükranlarını arz eder.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın