Yasin AHMEDOĞLU Hoca'nın Kaleminden ZİRVE UMRE | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Yasin AHMEDOĞLU Hoca’nın Kaleminden ZİRVE UMRE


Yine, yeniden çok anlamlı, çok kaliteli bir umre programı yaşadık. Baştan sonra zirve heyecanın hiç düşmediği, cennetten on günün yaşandığı bu güzel günleri yaşatan Masum Bayraktar Hocamıza teşekkürlerimizi arz ederiz.
Gideceğimiz güne kadar bizleri o güzelim yerlere manen ve madden hazırlayan Hocamız, bu mübarek beldelere günahlarla huzura çıkmanın büyük edepsizlik olduğunu, bu sebeple “Ya Rabbi günahlarımla sana geldim” demenin büyük bir edepsizlik olduğunu her daim belirterek, özellikle ihrama girerken zikirler, istiğfarlar, salavatlar ile beraber günahlarımızdan arınarak, lebbeyk nidaları eşliğinde Mekke’yi Mükerreme’ye Rabbimizin misafirliğine, Rabbimizin dostu ile dualar eşliğinde gözyaşları içerisinde girdik.
Her anımız zevkli, heyecanlı, ibadet dolu, gözü yaşlı, duaların hiç kesilmediği mükemmel Mekke günlerinde, özellikle Kıymetli Hocamız bizlere Peygamberimiz (sav)’in burada yaşadığı sıkıntıları, ashabı kiramın yaşadığı çileleri ama buna rağmen davalarından vazgeçmediklerini bize yaşattı şükürler olsun.
Umre ve tavaflarımızda, günlük hatim ve sohbetlerimizde tüm devlet insanlarının gözü bizim üzerimizdeydi. Gıbta ile bizleri izlediklerini ve yakarış ve niyazlarımız esnasında anlamasalar da, en güzel hitap şekli olan halimiz ile dualarımıza topyekün amin amin diye bizlerin her daim yanımızdalardı. Tüm dünya Efendi Hazretlerimizin sünnet yaşantısına hayran ve bir o kadar da yabancıydı. Ama Efendi Hazretlerimizin ve davasına sahip çıkan bir hocamız ile beraber oldukları zaman Peygamberimizin sünnet ve şemalini kendilerinde tekrardan hissediyorlardı. Bu mükemmel sünneti Resulullah’ı bizlere yaşatan Üstadımız, başımızın tacı, sultanımız Mahmud Efendi Hazretlerimize teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Allah dünya ve ahirette başımızdan eksik etmesin. Amin amin amin.
Mükemmel Mekke ziyaretlerimiz Hira Nur, Sevr Mağarası, Hac farizasının uygulandığı yerler olan Mina, Müzdelife, Arafat bölgelerinin manevi hazzını yaşattı Hocamız.
Zirve umre ile beraber son umremizi genellikle peygamberimizin adına yaparak, hediyemizin kabulü ile birlikte bir yandan kalbimiz buruk müsaade tavafı ile birlikte, kalbimizin diğer bir yanı sevinçli olarak Medine’ye Peygamber Efendimiz (sav)’in huzuruna kabul edildik. Tüm sevdiklerimizin selamını ilettik. Medine’de onbin sahabenin kabri olduğu Cennetül Baki mezarlığı, Kuba mescidi, Mescidi Kıbleteyn, Hendek savaşlarının yapıldığı yerler hissederek ziyaret ettik.
Bu güzellikleri yazarak ve dillendirerek bitiremeyiz ama bizlerle beraber umreye gelen bir kardeşimizin yaşamış olduğu, gönlünden geçen yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Canım Kabem! Daha senden ayrılmadan seni özlemeye başladım. Öyle güzel ve heybetli duruyorsun ki, nurun her yeri kaplamış, sana Peygamber Efendimiz (sav)’in bakışıyla bakmak isterdim, seni peygamberin sevgisiyle sevmek isterdim. Ama ben aciz bir kulum peygamber yolunda, zerre bile olamam belki, ancak şunu bil ki canım Kabe’m, hasretin içimde alev alev başladı yanmaya. Buralardan ayrılmak kolay ama senden, senin o nurundan, heybetinden, güzelliğinden ayrılmak imkansız. Namaza durduğumda senin ihtişamını seyretmek, Rabbime nasıl kul olmam gerektiğini bana hatırlatıyor, ben kimin huzurundayım. Bunu idrak ediyorum. Rabbim kendi yolundan, beytinin yolundan bizleri ayırmasın. Amin. Kıymetini bilemiyoruz, asla da bilemeyeceğiz belki ama sana hasret kalmak öyle zor ki, hep buralarda kalıp seninle beraber olmak istiyorum. Rabbimin beyti olan Kabem de kalmak, her daim Rabbime ibadet etmek istiyorum. Ya Rab! Vermiş olduğun, inam etmiş olduğun bu güzelliklerin kıymetini bilmeyi , şükrünü eda etmeyi nasip et. Peygamberimiz ve aziz ashabının, ehlibeytinin ayak basmış olduğu, canını, malını, evladını feda etmiş olduğu bu güzel ve kutsal topraklarda bir an dahi geçirmek dünyadaki bütün güzelliklerin üstündedir. Kabe-i Muazzama için, dini Mübin islam için, Peygamberimiz ne mücadeleler vermiş biz burada ki o şuuru, ciddiyeti, samimiyeti, iman aşkını Resulullah aşkını, Allah cc aşkını yaşamaya geldik inşallah. Ya Rabbi bizim neslimizin ayaklarını buradan kesme. Amin. Tekrar tekrar gelmek nasip olur İNŞALLAH.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın