Yenibosna'da Muhteşem Merasim | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Yenibosna’da Muhteşem Merasim


Fotoğraf Galerisi-2

25 Haziran 2011 Cumartesi

Yenibosna’da Muhteşem Merasim

 

Allah’ımıza şükürler olsun bir Kur’an-ı Kerim ziyafetinde daha bizleri bir araya topladı. Fatih Medreseleri 5. Bölgemizin Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’e geçiş merasimi için yavrucaklarımızın bu mutlu gününde yine cemaatimizle bir araya geldik.

 

Programın sunuculuğunu Mehmet Sizgek hocamız üstlendi ve ilk olarak aşrı şerif okumak üzere genç hocalarımızdan Muhammed Oruç hocamız bizi bambaşka âlemlere götürdü.

 

Fatih Medreseleri Heyet Kurulundan Selim Ulusal hocamız hafızlarımızın ve Kur’an-ı Kerim talebelerinin önemini arz eden veciz bir konuşma yapıp, yavrularımızın kıymetini anlamamıza sebep olup, cemaati derin düşüncelere sevk etmiştir.

 

Yavrularımızın okumuş oldukları aşrı şerifler, ayet ve hadis manaları, şiirler, ilmihal bilgileri duygularımızın iyice kabarmasına vesile oldu.

 

Adını soyadını söylerken takılan yavrucakların ağızlarından, takılmaksızın Mevla’mızın kelamını duymak geleceğe dair ümitlerimizi iyice arttırıyordu. Yaşıtları sokakta misket oynarken onlar geleceğin hocaları olarak kürsülerde boy göstermeye başlamışlardı.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Hocamız günün ehemmiyetine dair güzide bir konuşma yaptı ve Hoca arkadaşlarımızın tebrik ve teşekkür konuşmalarıyla devam eden programımız, minik yavrularımıza hediyeler takdim edilerek bu güzel programın manevi ziyafetine noktayı koymuş ve maddi ziyafet ile cemaatimiz mesrur bir şekilde merasimden ayrılmıştır.

 

Göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya karşı son derece saygı ve sevgilerimizi sunuyor, bir dahaki merasimlerde tekrar buluşmak ümidiyle.

 

 

Yorum yapın