Peygamberi Ahlaka İhtiyaç Var! | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Peygamberi Ahlaka İhtiyaç Var!


dsc_0070

Fatih Medreselerinin mutat olarak düzenlediği Hayat Dersleri konferansları dün İstanbul’un iki ilçesinde gerçekleştirdi. Sefaköy Kültür Merkezi ve Kâğıthane Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programlara ilgi bir hayli yoğundu.

 

Program, açılış konuşmasının ardından Kur’an tilaveti ile devam etti. Fatih Medreselerinde eğitim gören talebelerin okudukları ayet, hadis ve şiirler salondakiler tarafından ilgiyle izlendi.

 

Programda konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, bu salonda Allah Resulü için toplandığımız gibi O’nun şuurunu, ciddiyetini, samimiyetini ve davasına olan bağlılığını da Mevla’m hepimize ikram etsin, diyerek duada bulundu.

 

Genel Başkan konuşmasının devamında, müşriklerin davasından vazgeçmesi için Peygamber Efendimiz’e gelerek makam ve mevki teklifinde bulunduklarını hatırlattı. Genel Başkan daha sonra Peygamber Efendimiz’in “Bir elime güneşi diğer elime ayı verseler yine de bu davadan vazgeçmem” buyurarak teklifi reddettiğini, bugünde Müslümanların dünyevi menfaatler karşısında aynı tavrı takınması gerektiğini söyledi.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi konuşmasında yeni anayasa çalışmalarına da değinerek mutlaka sivil, insani ve İslami bir anayasa hazırlanması gerektiğini söyledi. Ama öyle bir anayasa olmalı ki hakk’a ait olmalı. Çünkü hakk’a ait olan anayasa halkın tüm ihtiyaçlarını en ince detaylarına kadar korur ve muhafaza eder.

YENİ ANAYASA İLE TÜRKİYE AĞIRLIĞINDAN KURTULMALIDIR

 

Bu anayasayı yapacak şuurlu beyinler Türkiye’de mevcuttur. İhtiyaç olması halinde Anayasa komisyonu ve yasa yapıcılara gönderdiğimiz 171 maddelik yeni anayasa taslak çalışmamızın içeriğini görüşmeye hazırız. Yeni Anayasa ile Türkiye ağırlıklarından kurtulmalıdır.

 

Karanlık günler bir daha hatırlanmamak üzere tarihte kara bir leke olarak kalmalıdır. Yeni anayasa çalışmaları bir seçim vaadi olarak kalmamalı ve muhalefet ile uzlaşı beklenmeden mutlaka gündeme alınmalıdır. Halkın sesine kulak vererek çıkarılacak Anayasa’ya emeği geçecek herkese şimdiden teşekkür ederiz.

 

Konuşmasının sonunda; “Türkiye’nin ve tüm dünyanın Peygamberi ahlaka ihtiyacı var! Gelin hep birlikte Peygamber yolundan giderek, bu davaya sahip çıkalım.” dedi.

 

Konferans Peygamberimiz için okunan hatim ve salavatların duasının yapılmasıyla sona erdi.

 

Sefaköy Hayat Dersi Konferansı

 

Kağıthane Hayat Dersi Konferansı

 

 

 

Yorum yapın
  1. murat sarısaç diyorki;

   Hayat dersleri konferansı,
   Bazı ağaçlar vardır yağmurun altında kaldığı halde yağmurdan faydalanmazlar bazı ağaçlarda vardır havadaki nemden bile faydalanırlar.
   İnşallah bizlerde nemden faydalanan ağaçlar gibi fatih medreselerinin sefaköy kültür merkezinde düzenlediği bu eşsiz duygu seli şeklinde geçen programdan Allahın izniyle en iyi şekilde faydalanmışızdır.
   Düzenlenen geceye katılamayanlar için üzgünlüğümü belirterek duygularıma başlamak istiyorum. Aman yarabbim ne geceydi tüylerim diken diken gözlerim dolu dolu bu geceyi yaşamamda vesile olan hocalarımızdan Allah razı olsun. Yavrularımızın gençlerimizin okumuş oldukları ayetler, hadisler, şiirler; hocalarımızın okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim, yapılan konuşmalar ve salonu dolduran bir sürü din kardeşimiz. Daha ne diyeyim bu duygu ancak yaşanır anlatılmaz.
   Alemlerin yaradılış sebebi ey kutlu nebi, senki doğduğunda ümmeti ümmeti diyen, şefaatini sonraya saklayan, bir ümmetinin kötü yola düşmesinde için sızlayan ey Allahın sevgili kulu. Bizler sana ümmet olduğumuz için çok şanslıyız. Lakin sana karşı çok mahcubuz. Senin bizlere bıraktığın Kur’an-ı Kerim ve sünnetine yeteri kadar sahip çıkamadık, seni yeteri kadar yaşayamadık. Ey nebiler nebisi senki İkrimeyi, Vahşiyi bile affettin biz günahkar ümmetini de affeyle. Rabbim sana layık kul sevgiline (sav) hayırlı ümmet olamadık. Sen de bizleri efendimizin(sav) yüzü suyu hürmetine affet bizleri efendimizin şefaatinden yoksun bırakma. Amin .
   Bu gecede peygamber sevgisini, ona layık ümmet olabilmemiz için yapılması gerekenleri şu kısa zaman içinde bizlere aktarma gayreti gösteren, bazı şeylerin idrakine varmamıza sebep olan Allah dostlarından Rabbim razı olsun. Bizleri bu çemberin dışında bırakmasın. Amin.

   rısaç