Peygamberi Aşk | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Peygamberi Aşk


dsc_0001ALLAH’IN ÂŞIK OLDUĞU PEYGAMBER VE O SEVGİ İLE DÜNYAYA HİZMET EDİLİR

 

Fatih Medreselerinin organize ettiği Hayat Dersleri Konferanslarına Bağcılar Halk Sarayı’nda devam edildi.

 

Konferansın sunuculuğunu genç hocalardan Yavuz Selim Demir üstlendi ve Açılış konuşmasını Yasin Başkeser hocamız yaparak konuşmasında sahabenin Peygamberimize olan muhabbetinden misaller verdi.

 

Konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi şunları kaydetti; “Sahabe Peygamber Efendimize sevgisini ispat etti. Gerek canı gerekse malıyla her türlü fedakârlığı yerine getirdiler. Önemli olan senin Peygambere nasıl bir sevgi beslediğindir” dedi.

 

Konuşmasının devamında şöyle devam etti: “Peygamberimize Allah aşıktı. Eğer biz de o aşkı yakalayabilirsek o sevgiyle dünyaya hizmet ederiz” diye ifade etti.

 

 

BİRLİK ÇAĞRISI

 

Sayın Masum Bayraktar Hoca Efendi şu çağrı bulundu; “Gerek siyasi alanda, gerek eğitim alanında, gerekse toplumsal manada çalışma yapan bütün Müslümanların bu sevgi etrafında birleşip her konuda birbirimize destek olarak İslam’a tıpkı Sahabe Efendilerimiz gibi hizmet etmemiz gerekiyor. Bu zamana kadar başarılı olamayışımızın tek sebebi budur. Artık bu yanlıştan dönemli ve birlikte hareket edelim.”

 

ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN

 

Genel Başkan son olarak; “Yeni Akit yazarı Abdurrahim Karakoç’a acil şifalar diledi. Fatih Medreseleri Fatih Bölge Müdürü M. Ali Şeker hocamızın annesinin vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Cenab-ı Hakk’a yürüyen merhume annemize Allah’tan Rahmet, ailesine başsağlığı diler, acılarını yürekten paylaşırız. Allah rahmet eylesin” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Konferans teşekkür konuşmaları ve Esenler, Bağcılar, Bayrampaşa, Yüzyıl talebelerinin sunumlarıyla sona erdi.

 

 

 

 

Yorum yapın