Alemlere Rahmetsin Ya Resulüllah | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Alemlere Rahmetsin Ya Resulüllah


dsc_0080

YEŞİLPINAR HAYAT DERSİ KONFERANSI

 

Fatih Medreseleri 17 Nisan 2012 Salı günü saat 20.00’da Yeşilpınar Kültür Merkezi’nde Kutlu Doğum konulu Hayat Dersi Konferansını gerçekleştirdi. Konferansın sunuculuğunu 1. Merkez Merkezi Bölge Müdürü Hüseyin Demir hoca yaptı.

 

1. Bölge talebeleri Ayet ve Hadis-i şerif manaları verdiler. Esentepe kursu talebelerinden Muhammed Numan Kamer Peygamber Efendimize yazılmış olan bir mektup okudu ve tüm dinleyenleri duygulandırdı.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, Peygamber Efendimizin Allah’ın varlığını her zerreye hissettirmek için gönderildiğini ifade etti.

 

Cahiliye dönemimde müşriklerin utanç saydıkları için kız çocuklarını diri diri toprağa gömdüğü hatırlatan Genel Başkan, bu vahşi olayın canavarlıktan de öte bir davranış olduğunu söyledi. Canavarların bile yapmayacağı bu davranışın, Müslümanlar tarafından asla anlaşılmayacağına değinen Genel Başkan bu türden vahşeti ancak küfre sahip bir zihniyetin anlayacağını söyledi.

İSLAM’IN İLK İFADESİ OKU

 

Peygamber Efendimizin âlemlere rahmet olarak gönderildiğini belirten Genel Başkan, cahiliye döneminde kız çocuklarının diri diri gömülmesinin son bulduğunu söyledi.

 

Allah’ın (c.c.) Peygamber Efendimize gönderdiği ilk ifadenin oku olduğunu söyleyen Genel Başkan gençliğimizi, Allah ve Resulünün izinde yürüyen bir nesil olarak yetiştirmemiz gerekir dedi. Genel Başkan son olarak, “Cahiliye devrinde kız çocuklarına yapılanlar nasıl zulümse, bugünde çocuklarımıza Allah ve Resulünden uzak eğitim vermek aynı zulmü yapmaktır” dedi.

 

Konferans Mevlana şubesi talebelerinin Fatih Medreseleri için yazmış oldukları “Fatih Medreseleri sen bizim vazgeçilmez tutkumuz oldun” şiirleri sona erdi.

 

Yorum yapın